Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Co babičky pekly v troubě?

Recepty našich babiček - jednoduché, vyzkoušené a dobré - najdete v knížce Babiččino kuchařské umění, kterou vydala edice Knihovnička Meduňky. Listopadové a prosincové krátké dny přímo zvou k posezení u horkého voňavého čaje - a k němu se jistě bude hodit některá z těchto babiččiných dobrot...

Na svačinu  k čaji

Zapékané sýrové chlebíčky
Z chlebíčkové veky nakrájíme šikmé plátky, namočíme v sladké smetaně, potom v rozpuštěném másle a klademe na suchý plech. Na másle usmažíme míchaná vajíčka, přidáme do nich sekanou pažitku, špetku pepře, 2 lžíce strouhaného sýra a vše dobře promícháme. Silnou vrstvu usmažených vajec mažeme na žemlové plátky, posypeme strouhaným sýrem, pokapeme máslem a dáme do trouby zapéct, až sýr zrůžoví.

Teplé sýrové chlebíčky
Utřeme 10 dkg strouhaného sýra s 10 dkg másla a špetkou tlučeného pepře. Dva strouhané vařené žloutky smícháme s 2 lžícemi hořčice a zatřeme do máslovosýrové směsi. Veku nakrájíme na plátky, potřeme slabě hořčicí a potom směsí. Dáme do předehřáté horké trouby na chvíli zapéct. Ihned podáváme.

Plněné pečené žemle
5 žemlí, 10 dkg másla, 10 dkg šunky, 3 vejce, trochu sardelové pasty
Žemle skrojíme, aby vznikla malá víčka. Vnitřek žemlí vydlabeme, stěny vymažeme máslem utřeným se sardelovou pastou. V hrnečku rozmícháme syrová vejce a drobně nakrájenou šunku. Směs nalijeme do vymazaných žemlí, seříznutá víčka potřeme také sardelovým máslem a přiklopíme naplněné žemle. Složíme na vymazaný plech a pečeme v dosti horké troubě 10 minut.