Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Inspirace pro předjarní dny: Bramborová jídla z lidové kuchyně

Občas není špatné si připomenout "obyčejné" recepty  z klasické lidové kuchyně. Dobroty našich předků jsou prostě stále dobré... Vyzkoušejte - a jistě nebudete litovat! Dobrou chuť s kuchařkou do Marcely Šebestové.
(Pokud jste milovníky jídel z brambor, tuto knihu plnou receptů si můžete koupit přes náš e- shop...)

Škubánky s mákem
1 kg brambor, 200 g hrubé mouky, sůl

Oloupané brambory nakrájíme, zalijeme vodou, osolíme a uvaříme do poloměkka. Vodu slijeme do hrnku. Brambory rozšťoucháme, obrácenou vařečkou do nich uděláme několik děr až ke dnu a do nich nasypeme mouku, zalijeme polovinou scezené horké vody, zakryjeme poklicí, postavíme na plotýnku na mírné teplo a necháme asi 20 minut stát, až se mouka propaří. Slijeme přebytečnou vodu a brambory zpracujeme vařečkou na husté, hladké těsto. Podle potřeby osolíme. Lžií namočenou v horkém sádle vykrajujeme škubánky, sypeme je mletým mákem promíchaným s práškovým cukrem a omastíme. Druhý den opečeme zbylé škubánky do zlatova na tuku a podáváme s dušeným špenátem.

Bramborové šišky
800 g vařených brambor, 200 g hrubé mouky, 100 g krupice, 1 vejce, sůl, 1 lžíce octa, 100 g sádla, 100 g strouhanky

Oloupané vařené brambory nastrouháme, přidáme vejce, mouku, krupici, ocet a trochu soli. Dobře vypracujeme pevné těsto. Vyválíme dlouhé válečky, ze kterých krájíme krátké silnější šištičky. Vaříme je v osolené vodě 4 minuty, scedíme a necháme okapat. Mezitím na pekáči usmažíme na sádle strouhanku do zlatova, vložíme uvařené šišky, promícháme, aby se strouhanka na ně nabalila, a dáme je do předehřáté trouby opéct.

Bramborové placky s povidly a mákem
1 kg vařených brambor, 5 lžic hladké mouky, sůl, tuk na pánev, hrnek švestkových povidel, 4 lžíce máku, práškový cukr

Vařené brambory oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle. Přidáme mouku, sůl a zpracujeme v hladké těsto. Ihned vyválíme placky o průměru 20 centimetrů a silné 2,5 milimetru, které opékáme po obou stranách do zlatova. Nejlépe se pečou na suchém rozpáleném plátu plotny nebo na pánvi tence potřené tukem. Upečené placky ihned potřeme povidly, posypeme umletým mákem smíchaným s moučkovým cukrem a svineme do ruliček. Podáváme s mlékem nebo s bílou kávou.

----------------------------------------------------------------------------------------