Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Když ženy rozkvetou: Darujte novou knihu z meduňkové edice

KDYŽ ŽENY ROZKVETOU...
Už máte dárek pro svou kamarádku nebo kolegyni, sestru či švagrovou? Pěkným a užiotečným dákem může být právě tato nová kniha S. Procházkové z meduňkové edice. Obsahuje mnoho dobrých rad a tipů pro všechna období ženského života a něco pro sebe v ní najde každá žena...

TĚHOTENSTVÍ, POROD, ŠESTINEDĚLÍ, KOJENÍ

Vědomé početí
Jaký je rozdíl mezi početím a vědomým početím?

Na úvod je třeba zdůraznit, že početí, chtěné početí a vědomé početí není to samé. Početí se může přihodit kdykoliv, je buď chtěné, nebo nechtěné. Vědomé početí je ale něco úplně jiného, je to láskyplná, cílená příprava na těhotenství. Vědomé početí je mystérium zrodu, kde se aktivně účastníme tohoto zázraku na mnoha úrovních, nejenom tělesné. Hlavní roli přitom hrají naše psychické zdraví, harmonie mezi tělem a duší, láskyplný vztah k sobě, k partnerovi, rodině i ostatním lidem, fyzické zdraví, naše strava a pitný režim. Vědomé početí je opravdové rozhodnutí stát se rodičem, uvědomění si všech důsledku a zodpovědnosti, které tato životní role přináší. Je to obvykle období jednoho až dvou roků před samotným početím. V této době se věnujeme sebepoznávaní a očistě na psychické i fyzické úrovni.
Připravme tělo na otěhotnění pomocí přírody a bez chemie – rady pro oba partnery Cílená bylinková příprava na těhotenství trvá zhruba 6 měsíců.

Detoxikace organismu

Blesková očista organismu
Najdeme si den, v kterém si můžeme dopřát klidový režim, kdy nemusíme vycházet ven ani přijímat návštěvy.
Potřebujeme: 1 litr (2×  0,5 l) Zaječice hořké (můžeme použít i Šaratici, koupíme v lékárně)
Postup: Ráno nalačno během dvou hodin vypijeme celou láhev Zaječí kyselky hořké a 0,5 litru vlažné vody. Následně navštěvujeme toaletu, dokud se střeva úplně nevyčistí. Tato očista netrvá déle než 2,5 hodiny.
Odpoledne už můžeme začít jíst dušenou zeleninu, rýži a nesmíme zapomenout vypít 2 litry vlažné vody. 

Regenerace a posílení činnosti ledvin
Abychom dokonale zregenerovali ledviny, je vhodné 8týdenní popíjení speciálně namíchaného čaje například podle Ing. Jiřího Janči (dá se pod tímto názvem koupit v nálevových sáčcích). Nesmí se ani 1 den vynechat! Čaj se popíjí 3× denně šálek, musí být vždy čerstvý!.
Potřebujeme: 3 hrsti natě celíku zlatobýlu (musí být použitý pouze tento druh celíku Solidago virgaurea) * 1 hrst natě přesličky rolní * 1 hrst natě truskavce ptačího * 1 hrst natě rdesna blešníku
Postup: Léčivky smícháme dohromady, čaj si připravíme tak, že 1 čajovou lžičku směsi přelijeme 2 dl vroucí vody a necháme 10 minut louhovat, pak přecedíme a popíjíme.

Upozornění!
Ještě nesmím zapomenout zdůraznit, že ledviny mají tendenci „smršťovat se“ a právě tyto bylinky je nutí opět se roztáhnout a výkonně pracovat. Tak během ledvinové kúry někteří lidé pociťují bolestivost v oblasti ledvin, ale to je v pořádku.

Ranní citronový nápoj
Tímto čisticím, posilujícím a zásaditým nápojem můžeme začínat každý den.
Potřebujeme: 3 dl vroucí vody * 1 lžíci čerstvé citronové šťávy
Postup: Obě ingredience smícháme, nápoj popíjíme po doušccích nalačno. Pak bychom neměli půl hodiny nic jíst ani pít. Tento postup provádíme denně po dobu 8 týdnů.

Červené fazole posilují činnost ledvin
Fazole, zejména červené, můžeme používat jako preventivní i léčivý přírodní prostředek na posílení činnosti ledvin, slinivky, sleziny a jater. Vysoký obsah vlákniny působí léčivě na střeva.

Fazolový koktejl
Potřebujeme: 1 lžíci uvařených červených fazolí * 1 dl šťávy z mrkve * 1 dl šťávy z červené řepy
Postup: Přísady smícháme a společně rozmixujeme. Vzniklý nápoj můžeme popíjet místo svačiny či večeře.