Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Nový titul edice Knihovnička Meduňky!!!

Milé čtenářky, už v předstihu vás informujeme o dalším zajímavém titulu, který vyjde ke konci listopadu v edici Knihovnička Meduňky. Jde o knihu receptů a vyzkoušených rad od naší spolupracovnice Simony Procházkové KDYŽ ŽENY ROZKVETOU. Kniha se hodí pro ženy každého věku a může být pěkným a užitečným vánočním dárkem pro přítelkyni, manželku, maminku, sestru, kamarádku, kolegyni... Kniha vyjde zároveň s prosincovým číslem Meduňky a získáte ji přes náš e-shop nebo na stáncích PNS.

Myomy
Myomy neboli fibroidy jsou děložní nádorky, které nemají základ ve vazivu, ale ve vrstvě svalové tkáně nazývané myometrium, které vytvářejí stěnu dělohy a uvnitř je vystlané sliznicí. Fibroidy mohou vznikat na vnitřní, vnější stěně dělohy či uvnitř děložní stěny. Myom může mít velikost hrášku, ale i pomeranče. Nejvíce potíží způsobují myomy uvnitř děložní stěny. Jestliže se myom zvětšuje, může narušovat děložní sliznici a způsobovat silné krvácení a někdy i krvácení mimo menstruaci. Dalšími příznaky mohou být silné bolesti a pocity tlaku v bederní krajině, potíže s vyprazňováním a močením (myomy mohou tlačit na střeva a močový měchýř), bolesti při milování. Naprostá většina myomů je benigní.

Léčba myomů vyžaduje cílenou regeneraci organismu
Regeneraci začneme rychlou očistou


Ženský čajík

Potřebujeme: 1 lžičku kontryhelu * 1 lžičku řebříčku * 1 lžičku kopřivy * 1 lžičku maliníku * 3 dl vroucí vody
Postup: Léčivky přelijeme vroucí vodou a vše necháme 10 minut louhovat. Poté přecedíme a můžeme popíjet. Tato pitná kúra by měla trvat 6 týdnů.

Po 6 týdnech doporučuji pokračovat s touto čajovou směsí
Potřebujeme: 1 lžičku kontryhelu * 1 lžičku lékořice * 1 lžičku damiány * 1 lžičku třezalky * 3 dl vroucí vody
Postup: Bylinky přelijeme vroucí vodou a vše necháme 10 minut louhovat. Poté přecedíme a můžeme popíjet. Tato pitná kúra by měla trvat 6 týdnů

Ranní sedací koupel
Myomy mohou zpomalovat krevní oběh v děloze. Zvýšíme si ho touto chladnou sedací koupelí. Každé ráno si na 2 minuty (ne déle!!!) sedneme do studené vody. Poté se řádně osušíme a zabalíme do teplého županu. Tento postup provádíme po dobu 12 týdnů.

Sedací bylinková koupel
Potřebujeme: 2 lžíce řebříčku * 1 hrst kontryhelu * 2 lžíce květů heřmánku * 1 lžíci drcené dubové kůry * 1 litr vroucí vody * dětskou vaničku (či větší nádobu) * ručník
Postup: Léčivky zalijeme vroucí vodou a vše necháme 30 minut louhovat. Po uplynutí této doby přecedíme a čaj přilijeme k teplé vodě do vaničky. Sedací koupel by měla trvat 10 minut. Provádíme si ji 4× týdně po dobu 3 měsíců.

Léčba výživou…
Rostlinné hormony, které najdeme v luštěninách, semenech, ovoci a zelenině, pomáhají snižovat vysokou hladinu estrogenu, která povzbuzuje růst myomů.
Pravidelný přísun železa, zinku, hořčíku, vápníku, nenasycených mastných kyselin a vitaminů skupiny B, vitaminů A, C, E je pro ženský organismus nezbytný.

Největší přírodní zdroje železa, zinku a nenasycených mastných kyselin omega 3 a omega 9 jsou dýňová a lněná semena. Hořčík a vápník zase obsahují mandle a mák. Lisují se z nich vysoce kvalitní oleje, které by v našem jídelníčku rozhodně neměly chybět.
Doporučené dávkování: po 1 lžičce denně od každého oleje (dýňový, lněný, mandlový, makový)...