Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Nový titul meduňkové knihovničky: AUSTRALSKÉ KVĚTOVÉ ESENCE pro harmonii těla i duše

Tato neobyčejně zajímavá a užitečná kniha Mgr. Stanislavy Marešové je už 36. titulem edice Knihovnička Meduňky. Autorka nabízí velmi podrobné, ale zároveň zcela srozumitelné informace o jednotlivých esencích a vysvětluje, pro jaký typ problémů jsou vhodné. Nabízíme ukázku...
Knihu získáte přes náš e-shop nebo na stáncích PNS.

Použití Australských květových esencí
Vhodné esence nebo jejich kombinace, kterých je rovnou k dispozici sedmnáct nejčastěji užívaných, se určují buď podle známých příznaků psychických či fyzických potíží, nebo si klient vybírá pro něj potřebnou esenci pomocí 69 karet s obrázky květů. Vybírá si obvykle dvě, jež se mu líbí, a jednu, které ho odpuzuje. Jejich intuitivní volba většinou odpovídá tomu, co člověk potřebuje v současnosti řešit.
Kontraindikace nejsou v podstatě žádné.
Na emoční problémy se esence užívá dva týdny, na fyzické problémy nejméně jeden měsíc, v případě chronických potíží i několik měsíců.
Esence se mohou používat ve formě kapek (tinktury), spreje (rozprašovače) nebo krému.

Tinktury:
Nejčastějším způsobem je vnitřní užívání, nakapání pod jazyk nebo pití s vodou. Při vnějším užití se aplikují na zápěstí či na spánky, do koupele, do aromaolejů nebo aromalamp.

Krémy:
Většinou se používají na spánky a zápěstí, ale záleží to na druhu krému. Krém Woman – Žena se např. především vtírá na prsa a podbřišek, do oblasti vaječníků, krém Emergency – První pomoc se aplikuje na bolavá nebo postižená místa.

Rozprašovače:
Slouží převážně na vytvoření požadovaného prostředí v místnosti. Jejich výhodou je, že ovlivní větší počet lidí. Aplikují se ale také přímo na pokožku, kterou dokonale hydratují.

Ústní spreje:
Jedná se o velmi jednoduchý a diskrétní způsob aplikace esencí, stačí 2 střiky pod jazyk. Lahvička je vhodná do kabelky či kapsy pro rychlé použití.


Jednotlivé esence

1. Alpine Mint Bush
Alpine Mint Bush roste v horských kamenitých oblastech Austrálie. Ve středu květu můžeme vidět postavu oblečenou do bílého šatu, která tancuje, raduje se ze života. Na jednom stonku rostou obvykle dva květy. Když jeden začne vadnout, plně se rozvine ten druhý, což nám vypovídá o symbolice esence.
Je určena lidem, kteří se starají o druhé, ošetřovatelům, zdravotním sestřičkám, terapeutům, učitelům nebo ženám pečujícím o postižené dítě či nemohoucí rodiče. Ti se mohou dostat do stavu blízkému vyhoření, neboť si z přílišné zodpovědnosti za druhé nenajdou čas pro sebe, jít si třeba na 30 minut zaběhat nebo navštívit kadeřníka.
Účinky této esence velmi ocení koučové, poradci, psychiatři, pracovníci sociálních zařízení – lidé, kteří naslouchají problémům svých klientů nebo dělají rozhodnutí ovlivňující životy druhých.
Alpine Mint Bush pracuje na mentální a emoční úrovni. Zabraňuje vyčerpání, vrací do života radost a nadšení. Často se používá preventivně. Není však určena lidem, kteří jsou unaveni z fyzické práce (dělníci, servírky atd). Pro ně je vhodná esence Macrocarpa.
Žena, která užívala Alpine Mint Bush, pracovala převážně s dětmi a věnovala se alternativním terapiím. Její pracovní den byl vytížen na 100% a nezbýval jí čas na vlastní koníčky. Když se k ní chtěl objednat nový pacient, měla nejbližší možný termín až za měsíc a déle. V  naléhavých případech si zkracovala polední pauzu nebo nastavovala pracovní dobu. Nedokázala si představit, že by dokázala vyšetřit nějaký čas pro sebe. Po měsíci užívání esence se rozhodla, že zkrátí svůj pracovní týden na čtyři dny. Alpine Mint Bush jí pomohla více se věnovat sobě, radovat se ze života a nastolit harmonii.