Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
VYZKOUŠEJTE: recepty podle Bramborové kuchařky

V současných chladných dnech je příjemné se zahřát chutnou a zdravou polévkou. Vyzkoušejte různé varianty polévek, ve kterých jsou hlavní surovinou brambory. Najdete je (a s nimi desítky dalších zajímavých recepů v BRAMBOROVÉ KUCHAŘCE od Marcely Šebestové, kterou vydala před čaesm edice Knihovnička Meduňky.
Knihu získáte přes náš e-shop.

Babiččina bramborová polévka
700 g brambor, 1 velká mrkev, 1 petržel, kousek celeru, 1 cibule, hrst sušených hub, 5 stroužků česneku, mletý kmín, sůl, majoránka, 10 lžic krup, 50 g másla, 50 g polohrubé mouky

V osolené vodě uvaříme na kostičky nakrájené brambory, očištěnou a na hrubém struhadle nastrouhanou kořenovou zeleninu, cibuli a houby s kmínem. Kroupy uvaříme v osolené vodě zvlášť. Když jsou brambory měkké, přidáme kroupy, zahustíme světlou jíškou z mouky a másla. Necháme provařit a nakonec kořeníme utřeným česnekem a majoránkou.

Bramborová smetanová polévka
500 g brambor,  300 g čerstvých hub, kmín, sůl, 250 ml smetany, 2 lžíce hladké mouky, 2 bobkové listy, 4 kuličky celého pepře, 2 lžičky octa, 4 vejce

V hrnci vaříme oloupané, na kostičky nakrájené brambory, plátky hub, kmín, koření a sůl. Ve smetaně rozkvedláme hladkou mouku, vlijeme do polévky a krátce povaříme. Nakonec dochutíme octem, nasekaným koprem a podle potřeby dosolíme. Zvlášť uvaříme v octem okyselené a osolené vodě ztracená vejce, která přidáme do jednotlivých porcí.

Rychlá bramborová polévka
750 g brambor, 1 střední mrkev, 1 petržel, kousek celeru, miska čerstvých hub, 2 vejce, jíška z 50 g másla a 40 g hladké mouky, sůl, 3 stroužky česneku, majoránka

Oloupané brambory a očištěnou zeleninu nakrájíme na kostičky, houby na plátky a vaříme v osolené vodě. Mezitím si připravíme jíšku z másla a mouky, vmícháme ji do polévky, provaříme a nakonec vlijeme rozšlehaná vejce. Kořeníme utřeným česnekem a majoránkou.