Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Zamilujte se do života - nová kniha Dity Lyner z meduňkové edice

V edici Knihovnička Meduňky vyšla před  několika dny inspirativní kniha naší spolupracovnice DITY LYNER Zamilujte se do života s Kundaliní jógou.
Autorka nám v následujícím minirozhovoru svou novou knihu sama představuje...

Dito, vaše první kniha Zamilujte se do svého těla měla u čtenářů úspěch. Na co se mohou čtenáři těšit ve vaší druhé knize? (Navazujete v ní na první knihu?) Představíte nám ji?
Kniha má opět dvě části. První textová je tentokrát věnovaná životu, našemu vztahu k němu a způsobu, jak si ho umíme, či neumíme užít. Její psaní a vůbec celý proces jejího vydání je pro mne silné období. Kdykoliv si ji otevřu a začtu se do ní, přesně vím, co se v daném období odehrávalo. Díky odchodu mé velmi dobré kamarádky jsem zde ze svého pohledu zaznamenávala, jak tenká linka leží mezi životem a smrtí a jak je důležité otevřít své srdce lásce, životu, jeho rytmu a nechat se tímto proudem hýčkat a vše si užívat.
Druhá část knihy je pak věnovaná mé milované Kundaliní józe. Opět je zde několik sestav a meditací, které mohou na cestě ke štěstí a lásce pomoci.

Pro koho je kniha určena? (bude z ní mít prospěch i ten, kdo se zatím třeba s Kundaliní jógou nesetkal a kdo chce začít se sebou a svým životem něco dělat?
Pevně věřím, že je úplně pro všechny. To, zda někdo přibere do svého života Kundaliní jógu, je již na jeho osobním rozhodnutí. Avšak ti, kteří se rozhodnou to zkusit, mají v knize praktický návod a věřím, že i lákavý výběr opravdu funkčních cvičení. Navíc jsem naplánovala turné po několika městech, aby si čtenáři mohli se mnou společně zacvičit a vše si vyzkoušet.
Kundaliní jóga funguje, i když tomu nevěříme ?. Její účinky si mnohdy lidé uvědomí až zpětně po nějaké době, ale někdo je cítí naprosto okamžitě. Každý jsme naprosto jedinečný, tak i prožitek s jógou je jedinečný.


V knize je i řada praktických technik a cviků – které byste doporučila pro aktuální  adventní období? Které máte zvlášť ráda vy sama?

Moc pěkná sestava je na spojení se srdcem a meditace gurprasád. To je myslím nádherná kombinace, abychom si krásný předvánoční čas užili v klidu a ve spojení sama se sebou.
Pro Ty, kterým je smutno po teple a sluníčku, pak vřele doporučuji Surija kriju, která zahřeje, dodá optimismus a jasnou mysl.

Z vaší knihy je cítit radost ze života, radost ze cvičení i radost z psaní, což je skvělé. Myslíte, že se čtenáři mohou při četbě vaší knihy touto radostí od vás pozitivně „nakazit“?
Budu jen ráda. Vím, že každý den nemáme pocit extáze a závratě radosti, ale i v těchto chvílích máme dar života a ten je potřeba si hýčkat a děkovat za něj. Pokud alespoň někoho má slova chytnou za srdce a objeví uvnitř právě toho svého srdce lásku k sobě, pak to bude úžasné.