Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Zelený zázrak: tři kapustové recepty

Víte, že "zelený zázrak" - KAPUSTA - patří mezi zeleninu s největším obsahem vitamínů? Zároveň však bývá - zcela neprávem - trochu opomíjená...
Jako víkendovou inspiraci nabízíme tři recepty z meduňkové edice - z knihy Babiččino kuchařské umění od M. Šebestové.

Haše z kapusty
Prostředně velkou kapustu nakrájíme na čtvrtky a uvaříme ve slané vodě. 10 dkg slaniny a 20 dkg vepřových jater umeleme spolu s kapustou. Promícháme s osmaženou cibulkou, celým vejcem, utřeným česnekem, pepřem a strouhanou houskou. Osolíme, dobře promícháme a upečeme ve vymazaném pekáči. Podáváme s brambory.

Kapustový nákyp

Uvaříme větší kapustu, dáme na síto okapat a hrubě nasekáme. Utřeme asi 10 dkg másla se 4 žloutky, přidáme kapustu, asi 15 dkg vařeného, na kostičky nakrájeného uzeného masa, 12 dkg strouhané housky namočené ve vlažném mléce, sůl a trochu pepře. Nakonec opatrně zamícháme tuhý sníh z bílků. Hmotu vložíme do vymazaného kastrolu tukem a zvolna pečeme.

Kapustový nákyp italský
Kapusta se napolo uvaří v osolené vodě, do které se přidá několik plátků citronu. Nákypová forma se vymaže máslem a vysype strouhaným parmazánem, ocezená, nakrájená kapusta se dá do formy, posype na kostičky nakrájeným pečeným masem, sekanými dušenými houbami a několika dušenými, prolisovanými rajskými jablíčky smíchanými s trochou jíšky. Umíchá se šálek smetany, 2 žloutky, ½ šálku strouhaného sýra, trochu soli a ze 2 bílků sníh. Nalije se na kapustu a ¾ hodiny zvolna peče v troubě, Dobrou chuť!