Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Léčivé procházky Prahou v prvním pololetí 2017

Také v roce 2017 vás zveme na stále oblíbenější léčivé, magické a mystické procházky Prahou. Zveme vás na společnou
návštěvu dalších zajímavých, tajemných, léčivých, energetických, magických míst v našem hlavním městě.

Léčivé procházky Prahou
Procházky pro Meduňku na I. pololetí 2017


Území Prahy oplývá nebývale velkým počtem lokalit s nevyčerpatelnými zdroji kosmické i zemské energie, které vyhledávali i naši prřdci. Tyto magické, energetické a léčivé lokace mají kromě jiného také blahodárný účinek na lidský organismus, na duši, srdce a mysl čllověka – rozvíjejí jeho intuici a um. Netradičními prohlídkami Matky měst obohatíte své poznání a vědomosti a hlouběji proniknete do staletých i novějších tajemství a záhad našeho hlavního města. Vznosný duch Zlaté Prahy, její genius loci a historie nás povedou tam, kde si je můžete nejvíc vychutnat a oblažit tak i svého vlastního ducha.
Přidejte se k nám a poznejte neznámá i skrytá zákoutí Prahy. A nebojte se vzít s sebou další spřízněné duše, určitě se jim budou naše procházky líbit.

termíny a témata:

7. 2. 2017 Praha alchymistická 1.:  PROBĚHLO

Tajuplná pouť magickým a energií rozvibrovaným Starým Městem pražským (výpra­va za alchymistickými tajemstvími a osobnostmi Prahy, za jejich znaky, za léčivými a omlazujícími lektvary; alchymie jako předchůdce chemie, farmacie a dalších vědních oborů, esoterická alchymistická symbolika v ulicích Prahy).

Místo a čas setkání: výstup ze zastávky metra A Můstek, ulice Na Příkopě 5 (za pro­dejnou New Yorker, levá strana ulice ve směru od Václavského nám.) v 16 hod.

21. 2. 2017 Praha alchymistická 2.: PROBĚHLO
Tajuplná pouť magickým Novým Světem, my­stickými Hradčany a harmonickou, léčivou energií „nabitým“ Hradem (výprava za alchymi­stickými tajemstvími a osobnostmi Prahy, za je­jich znaky, za léčivými a omlazujícími lektvary; alchymie jako předchůdce chemie, farmacie a dalších vědních oborů, esoterická alchymis­tická symbolika v ulicích Prahy).

Místo setkání: zastávka tramvaje č. 22, Brusni­ce, Jelení ul. (ve směru z centra města) v 16 h.

7. 3. 2017 Andělské město Praha 1.: PROBĚHLO
Tajemství andělského Starého Města pražského (andělští patroni a další andělé naší metropole a místa její blahodárné andělské energie).

Místo setkání: Vstup do pasáže Světozor, Vo­dičkova 39, zastávka tramvají č. 3, 5, 6, 9, 14, 24  směr Václavské nám v 16 h.

21. 3. 2017 Andělské město Praha 2.: PROBĚHLO
Tajemství andělského Pohořelce, Hradčan a Malé Strany (andělští patroni a další andělé naší metropole a místa její blahodárné andělské energie).

Místo setkání: zastávka tramvaje č. 22, Pohoře­lec (ve směru z centra města) v 16 h.

4. 4. 2017 Mystický řád templářův Praze: PROBĚHLO
Pražští strážci svatého Grálu a jeho výjimeč­né energie (Templáři v Praze a jejich pražská tajemství; skutečnost a legendy; energetická místa jejich působení; energie svatého Grálu, který má léčivou moc, na území Prahy; mystéria a tajemství templářů; templáři a Lucemburkové na českém trůnu).

Místo setkání: před vchodem do OD Kotva z nám.Republiky (proti obchodnímu centru Palladium) v 16 h.

25. 4. 2017 Energie a stopy zakladatelky dynastie francouzských králů a Lucemburků v Praze:
Mytická Meluzína, král Artuš, rod Lucemburků a Karel IV. (příběh překrásné víly, která se stala pramátí římského císaře a českého krále Karla IV. Jak je spojen český královský rod s králem Artušem a bájným Avalonem? Legendární příběh Meluzíny a její stopy v Praze – nejde o tu, která kvílí do komína).

Místo setkání: nádvoří Schwarzenberského pa­láce, Hradčanské nám. (oproti morovému slou­pu, s černo­bílými sgrafity na fasádě) v 16 h.

9. 5. 2017 Procházka v Měsíci lásky 1.:
Síla a léčivá energie lásky v romantické Pra­ze (pražský Tádž Mahal; romantické příběhy, legendy, zkazky, historky i skutečné události spojené s magií lásky ve vysokých i vládnoucích kruzích a také mezi „obyčejnými lidmi“; zajíma­vé informace o lásce ve měste? ležícím skutečně přesně na místě srdce starého kontinentu).

Místo setkání: zast. tramvaje č. 22 Královský letohrádek (ve směru od centra města) v 16 h.

23. 5. 2017 Procházka v Měsíci lásky 2.:
Praha, srdeční čakra světa: energetický střed Ev­ropy (silový bod města mimo jeho centrum, tajemství a podivuhodná historie spojená s jednou z nejmocnějších českých královských dynastií).

Místo setkání: zastávka autobusu č. 193 IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny ve směru z města, 10 minut ze stanice metra C Bu­dějovická, před budovou polikliniky Budějovická a současně budovy Městského úřadu) v 16.30 h.

6. 6. 2017 Léčivá a magická energie pražských zahrad 1.:
Zahrada na Valech Pražského hradu, Palácové zahrady Pražského hradu, Valdštejnská zahrada (výjimečná zahradní architektura, magické a my­stické prvky, osobitá energie a léčivé vibrace, zvláštní a ojedinělé příběhy i životy, to všechno a ješte víc v pů?běhu jedné z našich krásných procházek v pražské zeleni).

Místo setkání: zastávka metra Malostranská, horní vestibul metra v 16 h. Upozornění: u této procházky počítejte se vstupným do Palácových zahrad ve výši 80 Kč pro dospělou osobu.

20. 6. 2017 Léčivá a magická energie pražských zahrad 2.:

S malým rituálem letního slunovratu: Kinského zahrada s letohrádkem Kinských, kostelík sva­tého archanděla Michaela, Petřínské skalky (vý­jimečná zahradní architektura, magické a mys­tické prvky, osobitá energie a léčivé vibrace, zvláštní a ojedinělé příbehy i životy, to všechno a ještě víc v průběhu jedné z našich krásných procházek v pražské zeleni v předvečer letního slunovratu s malým rituálem na místě ohnivé energie Prahy).

Místo setkání: zastávka tramvají č. 1, 5, 7, 9, 12, 15, 20, 25 Švandovo divadlo, Smíchov (ve směru od Anděla k Malé straně) v 16 hod.

Průvodkyně: JUDITA KATONA PESCHLOVÁ

Přihlášky:  SMS na číslo 603 985 020 (Květa, redakce Meduňka), stačí napsat, o jaký termín/termíny máte zájem, případně kolik osob půjde a Vaše jméno.

cena: 200 Kč,

trvání procházky: cca 2–2,5 hod.

Minimální počet účastníků: 10