Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Od naší čtenářky: SRDÍČKO

Přečtěte si krátké zamyšlení, které nám poslala naše čtenářka Dagmar...

S velkou úctou píši tento článek, při kterém se nechávám vést hlasem svého srdce. Srdce je velmi, velmi statečný a vnímavý orgán, který nám slouží s láskou od narození až do smrti bez chvilky odpočinku. Zdalipak si člověk vůbec někdy uvědomí, kolik do něho za svůj život zanese hořkosti, smutku, zklamání, bolesti,  zoufalství a  strachu? Kolika stresovým situacím tento orgán vystavuje? A co srdce? Statečně nese tuto obrovskou zátěž a tluče dál. Je pravda, že někdy jako ustrašené ptáče, jako o závod, slabě, nepravidelně, ale tluče. Z čeho žije každé srdce? Z lásky, z lásky a opět z lásky. Zaslouží si naši lásku a my mu ji dáváme pomálu. Srdce každého z nás touží po lásce, po radosti, pohlazení, chvilkách klidu a chvilkách skotačení, touží po pohybu a po zeleni.

Blíží se opět jaro. Říká se, že je to lásky čas, a proto se přimlouvám za všechna srdce. Zaposlouchejte se do rytmu toho svého. Je vše v pořádku? Dopřejte mu kousek každodenní radosti, pravidelný pohyb, odreagování nad hezkou knihou, smích, oblíbenou hudbu. Odstraňte hořkost v srdci, kterou tam máte uloženou třeba i léta, odstraňte zlobu, závist, žárlivost, nepřejícnost, zášť. Odpusťte tomu, kdo vám ublížil. I když to bude trvat dlouho a dá vám to velkou práci, prosím, dokažte to a umožněte tak svému srdci osvobození a radost z jeho 24 hodinové činnosti. Když  se naučíte poslouchat své srdce, začnou se dít zázraky. A nezapomeňte, že nikdy není pozdě. Vaši snahu ocení i to "věrné srdíčko", ke kterému jste se chovali nehezky celý život a ono i po několika infarktech statečně tluče dál.
Krásné jaro 2018 a všem srdcím hodně, hodně lásky a radosti.

                                                        Dagmar Kubátová Kabrhelová