Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Od našich čtenářů: zajímavá zkušenost s léčbou lupénky

Zajímavou zkušenost s léčením lupénky nám do redakce poslal náš čtenář, pan Bedřich Kalina. Otázkou je, do jaké míry je tato zkušenost přenosná  - určitě ji nelze považovat za univerzální radu, jak léčit tuto nemoc, spíše ukazuje, že k vyléčení mohou vést různé, často na první pohled zvláštní či dokonce neuvěřitelné způsoby a že při léčbě lupénky jako psychosomatické nemoci je právě psychika a osobní postoj dotyčného člověka zásadní (paní Štěpánka si velmi přála svůj stav zlepšit…)

Z dopisu pana Bedřicha:

Moje známá, paní Štěpánka, trpí lupénkou již více než 25 roků. Jsem zvyklý se pravidelně koupat v ledové vodě v zatopené pískovně ve Veselí nad Lužnicí, a při jedné z těchto koupelí mne napadlo, že by Štěpánka mohla zkusit brouzdání ve studené vodě s tím, že by mohla být od pasu nahoru teple oblečena, což je obrana proti nachlazení u nepřipraveného člověka, který se neotužuje (voda měla méně než 4 °C). Paní Štěpánka (měla lupénku na nohou i na dalších částech těla) projevila statečnost a byla ochotná brouzdání zkusit -- a kupodivu po tom, co brouzdání absolvovala, zmizely během příští noci z jejích končetin povrchní příznaky nemoci a během noci s pocitem tepla v nohou probíhal léčebný proces, který skončil velmi úspěšně, protože se pí Štěpánka probudila s nohama bez lupénky s pocitem tepla v obou nohách, který trvá dodnes. Musím rovněž přiznat to, že brouzdání bylo viditelné v oblasti kolen, čili vlnky "ukazovaly", kde vlastně voda působila. K celkové "očistě" nohou docházelo postupně, čili napřed po kolena a poté v oblasti stehen. Dnes pí Štěpánka absolvuje tzv. biologickou léčbu, která má rovněž také dobrý účinek, ale tato léčba musí být dlouhodobá a vlastně není možné ji vynechat.  Často přemýšlím o této jednoduché metodě (brouzdání), zatím jsem na internetu nenašel podobný způsob "léčby". Vím, že to zní neuvěřitelně, ale tato metoda měla u paní Štěpánky úžasný výsledek. Nevím, zdali se jedná o složení vody, genius loci nebo energetické působení (působil jsem na ni na dálku), ale faktem je, že i po devíti měsících se na nohou lupénka znovu neobjevila.

Bedřich Kalina

Mail: bekake@atlas.cz

Čtenář Bedřich nám poslal i několik fotografií nohou paní Štěpánky po té, co absolvovala zmíněné brouzdání v ledové vodě. Bohužel nejsou k dispozici fotky, zachycující stav před brouzdáním - nikoho totiž nenapadlo původní stav nafotit, protože nikdo nepředpokládal takový účinek. Třetí fotka ukazuje záda Štěpánky - nohy ořed brouzdáním prý vypadaly podobně.