Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
BIO KOSMETIKA - SOUČÁST MODERNÍHO ŽIVOTNÍHO STYLU

Vezměte si nějaký šampon, sprchový gel či deodorant a přečtěte si jeho složení. Pokud zrovna nejste školený chemik, pravděpodobně vám uvedené názvy nic neřeknou. Klasická spotřební kosmetika je plná levné chemie, která se však umí rafinovaně maskovat, protože zpravidla velmi hezky voní, tvoří bohatou pěnu, avšak dlouhodobě dává naší pleti, vlasům a pokožce pořádně zabrat.

                                                                                                  PR článek

Zatímco u potravin již většina z nás alespoň zběžně kontroluje jejich složení a uvedené nutriční hodnoty, mnozí podrobně studují na obalech každé podezřelé „éčko“ a jiní „éčkové“ potraviny pro jistotu z nákupu rovnou nemilosrdně vyřazují, ke kosmetickým produktům denní spotřeby jsme kupodivu mnohem více tolerantní a bezstarostně se dál zkrášlujeme chemickými mixy. Taková benevolence však není na místě a může se spolupodílet na nejrůznějších nechtěných civilizačních „výdobytcích“ - od přehnaně citlivé pokožky až po kožní nešvary a alergie. Běžná kosmetika s obsahem syntetických parfémů (v jednom produktu může vůni tvořit i několik set syntetických látek), konzervačních činidel (známé pod společným názvem parabeny), umělých barviv, silikonů, zpěňovacích látek (nechvalně známých SLS, SLES sloučenin) a dalších chemikálií, může pokožku dlouhodobě dráždit a především u citlivějších jedinců tak napáchat více škody než užitku.

Jak tedy vybrat kosmetiku, která je přirozená i účinná?  Řešení je vcelku prosté… Stačí se pořádně porozhlédnout a zorientovat v nabídce e-shopů i některých kamenných prodejen, protože i na našem trhu se objevují kosmetické produkty s označením BIO.  Bio kosmetické produkty jsou v porovnání se standardní kosmetikou dražší, což je dáno omezeným výčtem jasně definovaných surovin, povolených k jejich výrobě a náročným kontrolním procesem, podobným jako u výroby bio potravin.   Ovšem aby to nebylo tak jednoduché, ne všechny produkty deklarované jako BIO skutečně BIO jsou. Různým pochybným produktům je lépe se raději vyhnout a ušetřit si peníze i pozdější zklamání. Jednoduchým a spolehlivým vodítkem, jak nenaletět a za své peníze dostat to nejlepší, jsou certifikáty nezávislých společností, které seriózní výrobci uvádějí přímo na obalech svých produktů.  Tyto certifikáty jsou zárukou, že výrobce prošel kontrolním procesem, který dohlíží na dodržování přísných pravidel celé výroby. Zaručují, že suroviny použité pro výrobu jsou přírodního původu a že původ obsažených rostlinných složek prokazatelně pochází z ekologického zemědělství. 

Francie jako kolébka kosmetiky a tradiční sídlo nejznámějších kosmetických značek, zareagovala na trend spotřebitelského zájmu o zdravý životní styl a její trh s biokosmetikou se brzy začal velmi rychle rozvíjet. Dnes patří Francie  k bio kosmetické špičce, je jedním z nejrychleji rostoucích trhů v Evropě a francouzské bio produkty se úspěšně šíří do celého světa. Součástí úspěchu je propracovaný systém certifikace bio výrobců. Francouzská společnost Ecocert Greenlife, patří dnes mezi nejuznávanější certifikační společnosti přírodních a bio výrobků v Evropě a její certifikáty ECOCERT® a COSMEBIO® , jsou pro ekologicky orientovaného spotřebitele zárukou nejvyšší kvality.

ZPÁTKY KE KOŘENŮM V MODERNÍM PROVEDENÍ

Filosofií rodinné francouzské společnosti Planete Bleue, se sídlem v  malebném městečku Hauterive v centrální Francii, je produkce certifikovaných ekologických a bio výrobků osobní hygieny, kosmetiky a péče o domácnost. Kombinací surovin nejvyšší kvality s francouzským šarmem a elegancí, vznikla originální značka bio certifikovaných výrobků osobní hygieny pro celou rodinu Born to Bio, určených ke každodenní péči o všechny typy pleti žen, mužů i dětí.


BIO KOSMETIKA, KTERÁ VONÍ

Nezaměnitelné obaly produktů Born to Bio, záměrně připomínající svým tvarem a provedením spíše potravinářské než kosmetické výrobky, mají upozornit zákazníka na přírodnost obsahu.  
V nabídce jsou přírodní sprchové gely, šampony, kondicionéry, deodoranty bez obsahu hliníku, produkty pro děti i 100% čisté a neředěné kosmetické oleje, kterým vévodí nekorunovaný král - vzácný olej Arganový.
Přirozená, příjemná vůně produktů Born to Bio je vlastnost, která u bio kosmetiky není úplně běžná. Značka Born to Bio vyvrací zažité tvrzení, že pravé bio nejspíš příliš nevoní a zvláštně vypadá.  
Bio kosmetika Born to Bio i ekologické čistící prostředky Planete Bleue, jsou k zakoupení na  e–shopech (například www.biosfera.cz) i v dobrých prodejnách Zdravých výživ.

Vyzkoušejte a sami poznáte rozdíl.