Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Šamanismus a jeho možnosti léčení tzv. nevyléčitelných nemocí

Šamanismus je rozhodně nejstarší "spirituální" systém na této planetě. Šamanismus není žádná víra. Není to náboženství. Šamanské techniky vycházejí ze stavu hlubokého "zvnitřnění se", hlubokého vnoru do sebe sama a především z hlubokého klidu.

                                                                                                  P.R. článek

Většinou na šamanovi nepoznáte, že "pracuje". Ve vnějším světě - na jeho tváři, na jeho těle - to nemusí být vůbec patrné. Práce se odehrává v úplně jiné dimenzi bytí. Tato dimenze je mnohem skutečnější svět, než povrchní iluze, kterou běžně za svět považujeme. A právě proto je šamanská práce tak nesmírně účinná.

Na fotografii: Šaman Don Sergio na akcích v ČR

Techniky, které se šaman učí zvládnout, jsou úzce spojené se systémem našich energetických center a naším biopolem. My těmto energetickým centrům říkáme obvykle čakry. Když chce šaman v někom např. rozvinout léčitelské nebo jasnovidné schopnosti, musí napřed silně vyčistit jeho biopole a energetická centra, aby to vůbec bylo možné. Šamani při své práci používají velmi efektivní techniky na očištění orgánů a biopole, kterým se říká Hucha Mikhuy. Hucha je doslova těžká, nestrávená energie. Je to energie, se kterou se naše biopole nedokáže vypořádat - nedokáže se jí zbavit ani ji strávit nebo rozpustit. Tato energie - pokud zatíží např. nějaký orgán - může způsobit i těžké onemocnění, nefunkčnost tohoto orgánu - a samozřejmě i smrt. Shluky "hucha" mohou ovšem i jinak blokovat náš život - mohou způsobovat třeba to, že jsme chudí, omezují naše vztahy, naši svobodu - a samozřejmě také zapnutí a rozvoj našich jasnovidných schopností.

Šamanská medicína nezná pojem "nevyléčitelná nemoc". Toto především je nutné si uvědomit. Nemoci se odstraňují v prvé řadě ne chemicky, ale energeticky. Choroba je odstraňována jako energetická příčina - a to především čištěním našeho Poq - po, tedy energetického těla. Odtud je vytěsněna směrovanými energetickými vlnami, nebo vysáta. Může být uvnitř nás také spálena. Šamani disponují mnoha účinnými technikami, které chorobu "vytěsní" nebo ji doslova smažou z našeho pole.
Orgán, který se zbavil těžké hucha, okamžitě začíná přijímat čistou energii z vesmíru a vyléčí se, začne normálně fungovat. Někdy může úleva přijít v podstatě okamžitě, někdy tělo potřebuje týdny na to, aby se vrátilo do normálního stavu. Je to velmi individuální - nezáleží to pouze na druhu choroby. Záleží také na tom, jak dalece je konkrétní člověk zatížen energetickými bloky, kolik negativní energie se v něm nashromáždilo, jak "hluboko" je tato energie zakořeněna v jeho energetickém systému atd. V zásadě ale považuji indiánský systém "odsávání" a spalování energetických příčin chorob za nejefektivnější a nejrychlejší způsob léčení, který znám.

Šamanský systém pracuje přibližně se sedmi základními energetickými centry, velmi podobně jako indická jóga nebo tibetský tantrický buddhismus. Všechno, co se odehrává v našem životě a čím je náš život zaplňován, je dáno aktivitou a stavem našich energetických center - to vyplývá z mnoha set leté zkušenosti andských šamanů a potvrzují si to neustále i svým jasnovidným vnímáním. Přitom stačí i malá změna v činnosti příslušného centra a náš život se může zcela změnit - doslova se můžeme stát někým jiným, kdo má úplně odlišné možnosti, nebo schopnosti.

Šamani mohou z našeho života odstranit nejen choroby, ale i třeba nefunkční vztahy. Protože příčiny chorob jsou velmi podobné příčinám našich životních omezení a problémů. Vždy je příčinou nějaký energetický blok v našem poq-po, tedy energetickém těle. Šamani chápou každou nefunkčnost v našem životě jako nemoc - ať jde o disharmonické vztahy, neschopnost zastávat v lidské společnosti užitečnou roli atd. Velice významné je pro lidskou bytost tzv. srdeční centrum, které se nachází uprostřed hrudi. Pokud je toto centrum na pohled kalné, zdeformované - jedinec vůbec nemá schopnost soucítit. Je to, jak mi říkáme, "zlý člověk". Ve skutečnosti je to chudák - je to silně postižená bytost. Andští šamani v prvé řadě usilují o očištění a aktivizaci tohoto centra. Schopnost MUNAY - tedy schopnost zažívat hlubokou empatii, vciťovat se do jiných živých bytostí - přichází právě jen tehdy, když je toto centrum aktivizováno.

Do Evropy přijede známá peruánská šamanka a léčitelka Doňa Amélia. V čem nám může pomoci?
Na letních léčebných meditacích a seminářích, bude spolu s Petrem Chobotem  pracovat známá peruánská šamanka a léčitelka Doňa Amélia. Tato indiánka kmene Shipibo bude tradičními šamankými technikami čistit a aktivizovat všechna vaše důležitá energetická centra. Rituál, kterým projdete, mocně zesílí vaši vůli, vaši schopnost realizovat svá přání, zbaví negativity vaše vztahy včetně partnerských, očistí váš život od všeho nežádoucího a otevře vás energiím hojnosti. Během rituálu se napojíte mnohem víc na Zemi, na vesmír a absolutno a může dojít dokonce k aktivizaci vašich jasnovidných a léčitelských schopností. Rituál Doňy Amélie je léčebný a revitalizující. Tato šamanka je známá léčením především nemoci ledvin a jater, problémy s kostmi a dalších u nás těžko léčitelných nemocí. Rituál mocně posílí vaši ochranu na velmi dlouhou dobu.

Více informací o všech našich akcích najdete na www.petr-chobot.eu v kalendáři akcí a na
www.infinite-life.eu