Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Vyřešte to přírodní cestou!

Vyřešte to přírodní cestou !

Stromem života, zeleným diamantem, zachráncem a podobnými výrazy je označována rostlina Moringa Oleifera, s českým názvem Moringa Olejodárná, v domorodém jazyce též nazývána Malunggay.

 


Moringe Oleifera je považována za jednu z nejvšestrannějších a nejužitečnějších rostlin na Zemi. Bývá také označována jako zázračný strom, strom života, často se o ní hovoří jako o rostlině s nejvyšší koncentrací živin na světě.
 
Původně pochází z Indie, kde je již po tisíciletí používána v ajurvédské medicíně. Časem se rozšířila do mnoha tropických a subtropických regionů celého světa. Nyní její účinky začíná objevovat i západní svět. Pro člověka využitelné jsou veškeré její části: listy, květy, plody (lusky), semena i kořeny. Rostlina obsahuje velmi vysoké množství minerálních látek (draslík, hořčík, vápník, fosfor, železo, zinek, měď) , vitamínů (A, B, B1, B2, B3, C, D, E, K), 18 esenciálních aminokyselin, 46 antioxidantů a 90 dalších živin. Více informací naleznete přímo u produktů nebo v záložce „Informace o rostlinách“ na našem webu.

Jsme přímými dovozci produktů z této rostliny, které nakupujeme ve 100% kvalitě přímo u pěstitelů z Filipínských ostrovů. Kontrola kvality a následné balení je prováděno již v ČR, čímž zajišťujeme vysokou kvalitu produktů a zároveň tak můžeme přizpůsobit balení potřebám a požadavkům našich odběratelů.

Kromě Moringy nabízíme produkty i z dalších domorodci oblíbených rostlin, jako je Anona Graviola, s českým názvem Láhevník ostnitý, v domorodém jazyce Guanabana. Rostlina je známa i pod názvy: graviola, soursop, brazilská papaya ,guyabano, guanábana, guanábano, guanavana, guanaba, ostnatý (pichlavý) corossol , huanaba, togebanreisi, durian benggala, nangka blanda, ostnatý cachiman.... a další.

Domovem této rostliny jsou teplé oblasti peruánské Amazonie, nalézt ji můžeme i v dalších tropických oblastech Severní a Jižní Ameriky. Graviola (Anona) je strom nízkého vzrůstu, dosahuje výše do 6 metrů. Jde o stále zelený strom, kterého plody jsou žlutozelené s bílou dužninou, srdčitého tvaru o velikosti do 20 cm. Listy má lesklé, hladké, tmavozelené. Všechny části stromu gravioly jsou užívány v tropické přírodní medicíně - kůra, listy, kořeny, plody i semena.

Graviola v tradiční medicíně

Čaj z listů se používá na sklidnění podrážděných nervů, při hypertenzi a nervozitě. Také použitý proti chřipce a horečce. Dále se užívá ke snížení cukru v krvi cukrovce a jako sedativum. V brazilské Amazonii se čaj z listů užívá při jaterních problémech.

Na Jamaice, Haiti a v západní Indii a okolí se plody a nebo šťáva z plodů užívají při horečkách, parazitech, průjmu a jako laktagogum. Kůra nebo listy pak jako spasmolytikum, sedativum a nervové sedativum, pro úpravu srdečního rytmu, při kašli, chřipce, obtížném porodu, astmatu, astenii, hypertensi a parazitech.

Hlavní použití: pro léčbu rakoviny (všechny typy), jako širokospektrální antimikrobiální vnitřní a vnější k léčbě bakteriálních a plísňových infekcí, proti  parazitům a červům, na vysoký krevní tlak k léčbě deprese, stresu, nervové poruchy.

Vlastnosti dokumentované výzkumem:
antibakteriální, antirakovinové, antikonvulzivní(při křečích, úskosti, epilepsii, stabilizátor nálady), antidepresivum, antimykotikum - protiplísňové, antimalarikum – proti malárii, antimutagenní (buněčná ochrana), proti parazitům, proti křečím, protinádorové, cardiodepressant, dávidlo (příčiny zvracení), hypotenze (snížení krevního tlaku), insekticidní, uklidňující, povzbuzující děložní, vazodilatační.

www.moringaoleifera.cz

(PR článek)