Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Jak moc ovlivňuje styling terapeuta náš výběr terapie/léčení aneb když šaty prodávají

Pojďme se spolu zamyslet nad tím, co všechno nás ovlivňuje, když si vybíráme terapeuta/ léčitele/ šamana na první pohled. Na co zaměřujeme naši pozornost při výběru tak důležité osoby, které svěříme své nejhlubší tajemství a máme k ní neomezenou důvěru.

Připomínám zde aspekt prvního pohledu.
Vybíráme na "první pohled" podle sympatie?  Barvy očí? Tvaru postavy?  Nebo oblečení?
Výsledky mého průzkumu mluví za vše. Stále častěji při prvním pohledu klademe při našem výběru velký důraz na oblečení a styling léčitele. Kvalita léčitele je až na druhém, možná i třetím místě, ale to bohužel zjistíme většinou už pozdě. 
Šaman přece musí mít čelenku z  ptačího peří, kolem krku vlčí dráp a měl by chodit v kůži medvěda. Taky by se měl pyšnit lukem a šípem.
Dobře, jsme přece jen civilizovaní, takže slevíme z nároků. Ale ne moc.

Léčitele/ šamana očekáváme alespoň v Etno oblečení, skládající se z nezbytné bílé vyšívané košile, rozevláté sukně v případě žen, náušnic z peří a ponča z ekvádorské lamy. Nezbytnou výbavou je vyšívané cokoliv od tašek až po boty. Opět peří, sada náramků, široké kalhoty a různé druhy šátků.
Potřebujeme vidět, že náš guru nežije jen tak obyčejným životem řadového občana, nemá doma všechny ty vymoženosti moderního světa, nebo proti nim výrazně vystupuje. Je zkrátka už na první pohled jiný/jiná. V ezoterickém světě ale naopak vypadají všichni přesně jako přes kopírku. Stejně jako v každé komunitě nebo skupině i tady oblečení pomáhá rozpoznat kam, kdo vlastně patří.

Opravdovost versus módní ezo policie
Jak se dá na "první pohled" odhalit, kdo svým životním posláním léčitele/ šamana/ terapeuta  skutečně žije a kdo se za něj jenom převléká? Musím vás zklamat, nijak to odhalit nejde.
Je to stejné jako s právníkem nebo vysoce postaveným manažerem, také do práce chodí v obleku a je to opět známka jakési důvěryhodnosti, kterou mu šaty zaručují. Doma shodí sako a obleče si mikinu s Mickey Mousem.

Stejně tak to chodí, pokud jde o ezoterický dress code. Znám několik málo jedinců, kteří se svým vzezřením rezonují a také znám hodně jedinců, kteří jen prázdně chtějí někam zapadnout, nebo na něm dobře vydělat.
Stejně jako šaty, oblečení a styling prodává i jméno. Asi byste nešli k paní Kropáčkové, Motyčkové nebo panu Preclíkovi. Ale určitě stojí za to navštívit paní Láry Fáry nebo pana Ametysta, kteří svým jménem určitě zaručují jinou kvalitu svých služeb.

Proto kritériem výběru na první pohled by měly být určitě jiné poznávací znaky než oblečení. Například hloubka očí, úsměv, celková sympatie. Osobně si vybírám kohokoliv podle očí, osobního vyzařování, příjemné energie a klidně můžete být třeba v teplákách nebo v bačkůrkách s bambulkami.
Na fotce, kterou můžete vidět, jsem se snažila zachytit sama sebe v různých polohách, které ke mně patří. Indický styl po tátovi, indiánský po dědovi, můj vlastní styl. Je zajímavé, jak změna oblečení, dodala k tváři vždy jiný význam a známka duchovně zajímavé osoby zvyšovala své hodnocení. Ale pohled, úsměv i osobitý styl zůstával stejný. A jak to máte vy? Co ovlivňuje váš výběr?

 

Ing.Bc.Elizabeth Farooqui

Web: https://vecimezinami.cz/