Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Tvoříme s dětmi- Koník v krabici


Pojďte vyrobit z papírové krabice s víkem netradiční dárek nebo zajímavou dekoraci. Koník cválá 3D obrázkem, přeskakuje ploty ze špulek od nití, mušliček či plastových víček, nebo se prohání po golfovém hřišti či strmých srázech Alp. Kombinujte bláznivě nesourodé materiály, rozličné tvary a výrazné barvy! Nebo naopak vytvořte jemný obraz v tónech vaší oblíbené barvy. Fantazii se meze nekladou!

 Co budeme potřebovat?

Vhodnou papírovou krabici s víkem (třeba od bot), plakátové barvy nebo tempery, fixy, nůžky, lepidlo Herkules nebo podobné dispersní lepidlo, tavící pistoli a náplně, drátek, karton, pletací vlnu na hřívu, korálky na oči, barevné papíry nebo starý obrázkový kalendář, cokoliv na ozdobu obrazu – přírodniny, dřevěné

špalíčky, drobnosti z domácnosti, víčka od PET lahví – zde se meze fantazii opravdu nekladou.


 

Jak na to?

1.) Připravíme si vhodnou krabici, můžeme ji natřít plakátovými barvami nebo polepit barevným papírem. Necháme schnout.

 

2.) Na karton si předkreslíme tvar koníka tak, aby se dobře vešel do krabice. Koník může stát nebo cválat. Koníka vystřihneme, vybarvíme, tavící pistolí nalepíme hřívu a ocas z vlny, jako oko použijeme korálek.

 

 

 

3.) Připravíme si drát, můžeme ho svinout do spirály, zajímavě pokroutit, nebo nechat rovný. Upravený a naměřený drátek odstřihneme a zezadu nalepíme na nohy koně.

 

 

 

4.) Koníka za drátky vlepíme do prostoru krabice. Místa, kde jsme lepili, zamaskujeme a doplníme celou scénu drobnými předměty podle své fantazie.

 

 

5.) Když lepidlo zaschne, můžeme krabici zavřít víkem, zabalit do ozdobného papíru a darovat jako originální pohyblivý obraz!

Připravila Markéta Vopičková
Foto Markéta Vopičková

(návod vyšel v časopise Koníček, příloze časopisu Jezdectví.)