Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Hlavní chyby, kterých se dopouštíme ve výživě

Z lednové MEDUŇKY, která je aktuálně ke koupi na stáncích PNS - a věřte, že rozhodně stojí za to - vybíráme část článku naší spolupracovnice MUDr. Ludmily Elekové, ve kterém se věnuje některým mýtům a nepřesným informacím z oblasti výživy, uvádí je na pravou míru a přihlíží při tom také ke zkušenostem ze své bohaté lékařské praxe.
Lednová Meduňka je věnovaná RADOSTI, tak ať vám přinese radost a mnoho užitečných informací!

Oblast informací o výživě představuje nebezpečnou džungli. Za posledních několik desetiletí se rozšířilo mnoho nesmyslů a zdraví škodlivých rad. Bohužel hlavní proud nutriční „vědy“ nemá s vědou příliš společného. Přidejme k tomu spoustu povrchně informovaných výživových poradců, celkovou bídnou úroveň informací běžné populace a korunujme to aktivitami potravinářského průmyslu, který naskočí na jakoukoli módní vlnu, aby prodal i problematické produkty jako zdravé. Na co si tedy dát pozor?

Na co myslet při nákupu
Proberu (opět) základní faktory, které byste měli mít na mysli při výběru a nákupu potravin.  Především neberte vážně označení výrobků „přírodní“ nebo dokonce „bio“ jako kritérium jejich zdravotní prospěšnosti. Takové značení je velmi zavádějící. Slovo „přírodní“ znamená, že kdysi na začátku výrobního procesu bylo něco z přírody. Ropa je přírodní, alkohol je přírodní, plíseň je přírodní…, takže i „přírodní aroma“ může mít takový původ. Totéž platí pro označení „domácí, farmářský, babiččin“ atd. Prodejny „zdravé“ výživy jsou plné produktů, které lze těžko nazvat potravinami, protože jsou průmyslově zpracované, plné sladidel a dalších nevhodných ingrediencí. Například veganská náhražka sýra…brrrr.
Biopotraviny musí mít na obalu konkrétní certifikát určený českými nebo EU úřady. Ale ani bio neznamená automaticky zdravé, viz bio cukr, bio agáve sirup, bio sojové mléko nebo jogurt, bio extrudovaný rýžový chlebíček, bio sušenky atd. Bio má smysl zvažovat u živočišných produktů, i když lepší hodnocení je volný chov: mohlo zvíře běhat venku, jíst podle své chuti potravu, která je pro něj přirozená? Raději koupím vejce od volně chovaných slepic než bio vejce od slepic, které byly zavřené v hale a krmené bio kukuřicí. Pokud je nějaká potravina průmyslově zpracovaná a moje prababička by ji vůbec nepovažovala za jídlo, když je plná cukru, jiných sacharidů nebo dokonce nějakých aditiv, bio nebio, nezajímá mě to.
Průmyslové zpracování je další problém. Zkuste se projít supermarketem a hledat potraviny, které nebyly nijak upraveny. Bude to jen pár procent. Zkuste číst etikety. I ve „farmářském“ jogurtu najdete přísady, které byste nečekali. Bio pomazánka obsahuje také dost zajímavostí. Některé procesy jsou přímo škodlivé, jmenovitě extrudace („polystyrénové“ chlebíčky a cereálie), výroba margarínů, rafinovaných olejů, tavených sýrů, pytlíkových polévek, sušených mlék apod. Pozor, i tyto produkty jsou nabízeny jako zdravé, např. nízkotučné, s vlákninou, bez laktózy, pro děti… vše je jen marketing, obchod s lidskou neinformovaností. Čtěte etikety na druhé straně, zamyslete se, jak byla ta potravina vyrobena a jestli vás napadá způsob, jak byste ji dokázali vyrobit sami ve své kuchyni.
S průmyslovým zpracováním přicházejí potravinářská aditiva. Aditivum je přídatná látka, cokoli, co se do jídla přidá za účelem technologickým, pro zvýšení smyslové atraktivity, dodání barvy či vůně, o níž potravinu dosavadní zpracování obralo, pro zvýšení trvanlivosti i z jiných důvodů. Ne všechna aditiva jsou automaticky špatná, za některými éčky se skrývají neškodné látky jako vitaminy, kurkuma, karoten apod. Seznam éček obsahuje veřejně dostupná vyhláška.

Současná výživová pyramida

Další nebezpečí číhá v samotných výživových doporučeních hlavního proudu, vycházejících z výživové pyramidy se základnou z obilnin a špičkou z kvalitních tuků. Stravování podle klasické výživové pyramidy pokrývá potřebu energie z více než poloviny ve formě sacharidů. Tuto pyramidu doporučují všechny oficiální instituce, vaří se podle ní v nemocnicích, školách, domovech důchodců apod., učí se jí studenti na zdravotních školách, trenérských kurzech atd. Bude vám doporučena, pokud využijete služeb konvenčně vyškoleného výživového poradce, nebo když si kvůli hubnutí zajdete k obezitologovi. Bude doporučena diabetikovi, pacientovi po infarktu, dokonce i nemocnému s rakovinou! Ale bude vám bohužel doporučena i u většiny alternativně laděných výživových poradců, vegetariánů a makrobiotiků. Je dokola recyklována v médiích.
Konvenční výživová pyramida nemá žádné vědecké opodstatnění, nerespektuje lidský energetický metabolismus a její zavedení a využívání je přímou příčinou dnešní epidemie obezity a na ni navazujících civilizačních nemocí včetně rakoviny a demence. Dnešní podoba výživové pyramidy je silně ovlivněna lobbistickými zájmy producentů potravin, zdůrazněných pyramidou. Historii pyramidy dobře popisuje kniha Tuk - velké překvapení od Niny Teichholz a Proč tloustneme? Garyho Taubese. Důrazně doporučuji přečíst každému, kdo se dosud oddává víře, že „odborníci“ radí správně.
Speciální poznámka o lékařích: až na vzácné výjimky jsou to ti poslední, u koho byste se měli radit o výživě. Koneckonců, podívejte se na ně! Mnohdy jsou stejně tlustí a nemocní jako zbytek populace. Navštívit jakékoli shromáždění lékařů neznamená vidět skupinu zdravě vypadajících a fit jedinců, ale spíše shluk obézních, ohnutých, předčasně zestárlých lidí, jímž se nevyhýbají nemoci, které léčí u svých pacientů. Lékaři stejně jako ostatní lidé polykají léky na vysoký tlak, cholesterol, cukrovku, mají rakovinu, trpí demencí, musí si nechat vyměňovat klouby, odstraňovat orgány atd. Připomenu otázku ze známého filmu:  Kde udělali soudruzi z NDR chybu? Jak to, že ti, kteří by měli mít vědomosti o udržení zdraví, to sami na sobě nedokáží? Jsou v podstatě jen dvě odpovědi: buď nedělají to, co by měli – a z toho plyne další otázka: proč? Nebo prostě nevědí, jak se udržet zdraví a v kondici, a stávají se obětí stejně nesmyslných doporučení, jaká dávají svým pacientům. Na lékařské fakultě se nic pořádného o výživě neučí. Pokud si lékaři sami od sebe nerozšíří obzory, neumějí se o sebe starat a ničí své zdraví stejně jako zdraví svých pacientů. Provozování a financování konvenční medicíny je jako fast food, takový „mekáč“: obsloužit co nejvíce lidí co nejrychleji a za co nejmenší peníz. Medicína už není profese, povolání, ale úd farmaceutického průmyslu. Medici nestudují lidské zdraví, ale detailně se učí nemoci a jejich farmakologické léčení. Vše se připisuje genům, špatný gen znamená špatný osud, nedá se s tím nic dělat, a když to přijde, tady máte prášek. A na vedlejší účinky prášku nebo důsledky neřešené příčiny nemoci dostanete další prášky.
Ale pozor -- nevylévat s vaničkou i dítě! Urgentní medicínu potřebujeme a zaplaťpánbůh za ni, diagnostika je také velmi přínosná...

(Celý článek si přečtete v lednovém čísle MEDUŇKY.../