Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Je tu nová kniha z edice Knihovnička Meduňky!

Jste spíše Královnou vody nebo Královnou ohně? A jakou Královnou - tedy ženou s určitými vlastnostmi - byste se chtěla stát? Nebo se zatím jako Královna vůbec necítíte? (Pak ovšem si tuto knihu potřebuje ihned přečíst...-:)). Cesta k vybranému a vytouženému ženskému archetypu totiž není zdaleka tak složitá či dokonce nemožná, jak by se mohlo zdát. Potřebujeme ovšem vědomý záměr a plán: A PRÁVĚ TO NABÍZÍ NOVÁ KNIHA JUDITY KATONY PESCHLOVÉ!

Nová kniha, už 41. v Meduňkové edici, se jmenuje LÉČIVÉ ŽENSKÉ ARCHETYPY: SÍLA PŘÍBĚHŮ.
Její autorka, naše spolupracovnice Judita Peschlová, jí dala následující motto:

Změň scénář a postavy, změníš svůj život.
V knize najdete nejen skutečné inspirativní příběhy zajímavých  žen, ale také vysvětlení pojmu archetyp i "návod", jak s těmito ženskými archetypy můžeme pracovat a využívat je vědomě ve svůj prospěch.
Knihu získáte přes e-shop, může být také pěkným vánočním dárkem pro ženy, které mají v plánu "udělat se sebe Královnu". A Královnou může přece být každá žena...

Záměr a cíl knihy o léčivé moci archetypů
„Člověk je tím, v co věří.“ A.P.Čechov


Otevřít portál do nesmírně zajímavé, z velké části ještě neprobádané, tajemné a do jisté míry i mystické říše archetypů je osvobozující a hluboce transformativní krok. Toto hájemství je podobné jiným královstvím: má svá nádherná údolí a vysoké hory, avšak také hluboké, občas temné sluje, rozkvetlé louky a rozsáhlé pustiny, celé kontinenty a malé ostrůvky.
Svůj archetyp, jenž vám poslouží jako mrtvá a živá voda z pohádek, která z vás učiní znovuzrozenou báječnou bytost, můžete najít i bez mapy. Bude to však trvat mnohem déle a je dost možné, že právě v těch temných hvozdech, na neúrodných pláních a v nebezpečných oblastech plných úskalí strávíte pak víc času. Tato kniha má zdravou ambici stát se pro vás přesně takovouto mapou; jakýmsi navigačním systémem a GPS. Také však inspirací, která má vést k tomu, že pokud za pomoci této navigace najdete, co jste hledali zpočátku, budete se moci poté řídit „pokyny“ a hlasem vlastní vnitřní moudré Navigátorky, jednoho ze zapomenutých ženských archetypů.
K napsání této knihy mně inspirovaly mnohapočetné příběhy mých klientek a klientů, založené na práci s archetypy. Cílem je kromě jiného umožnit ženám, aby mohly:
-          dojít skrze nové léčivé pozitivní archetypy ke šťastnému, spokojenému  životu
-          uchopit podstatu svého bytí
-          zjistit, co zrcadlí příhody a situace, které se jim dějí, co tyto příběhy
           a jejich  postavy znamenají, čím je obohacují a ochuzují
-          usnadnit cestu k zbavení se zažitých blokujících stereotypů
-          propojit se s moudrostí své duše a někdy i s moudrostí duše svých předchůdců
-          žít svou vnitřní opravdovost
-          postavit se do své síly a napojit se na vlastní zdroj životní energie
-          začít využívat svých mentálních, emočních a duševních kvalit
-          objevovat skryté souvislosti a nevědomé zákonitosti vlastního bytí
-          porozumět svému jednání a dějům ve svém životě
-          naslouchat svému vnitřnímu vedení
-          zvýšit důvěru v sebe sama
-          zbavit se opakujících nepřínosných vzorců chování a negativních zkušeností
-          nalézt odvahu k odložení nefunkčních vrstev osobnosti
-          být samy sobě nejlepším z nejlepších pozitivních archetypů, svou vnitřní
           matkou, moudrou babičkou i vědmou, bojovnicí, léčitelkou, šamankou,
           učitelkou, průvodkyní, princeznou i královnou
-          uzdravit své vztahy a posunout se ve všech oblastech života až k
           vášnivému  a vitalitou nabitému bytí.

Svůdné snění v zapomnění
V každém z nás dlí ukrytý ideální archetyp, kterého aktivací se můžeme posunout do neuvěřitelných a výjimečných úrovní života. U mnoha z nás však tento archetyp kdysi dávno usnul jako Šípková Růženka. Ta sice patří k významným pohádkovým archetypálním postavám, zdá se vám však vskutku až tak úžasné prospat takřka celý svůj život? Fajn, francouzský zámek Ussé, který jsem měla možnost osobně navštívit, a který posloužil Charlesi Perraultovi jako inspirace k napsání klasické pohádky o spící princezně, působí neuvěřitelně romanticky a lákavě. A to nejenom kvůli takřka všudy přítomným růžím různých barev, které se pnou po zdech zámeckých budov. Dodnes můžete v podkroví jedné z věží nad úzkým točitým schodištěm navštívit Růženčin „spací budoár“. Budete-li však podobně jako ona hluboce ponořeni do spánku, stejně nebudete mít nicovatého nic z jeho krásy, tajemných zákoutí, rozlehlých kvetoucích zahrad a oranžerie. Možná se vám o něm bude zdát, sny však nejsou skutečnost. Sny bychom měli realizovat a nikoli je donekonečna pouze snít.   
Octneme-li se v takovémto „bez-archetypálním“ mátožném spánku, uvízneme zároveň v očekávání, že nás z něj vysvobodí odvážný princ, a až pak si budeme moci konečně užívat života. Možná ano, možná nikoli. Domníváte se však, že je před vámi ještě stále tak dlouhý život, abyste si mohli dovolit prodlévat v hibernovaném stavu nevědomého bytí a snění sto let, než se váš osvoboditel – snad - objeví? Pokud jste v této chvíli dospěli k závěru, že nikoli, nastal čas přečíst si tuto knížku, poté se konečně probudit, protáhnout ztuhlé tělo, vstát z pohodlné postele nebo gauče, v doprovodu zvoleného léčivého pozitivního archetypu vykročit ven do světa mnoha a mnoha otevřených možností a s vášní protancovat zbytek svého extatického života.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„V každém z nás je ještě někdo, koho neznáme.“ Carl Gustav Jung