Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Z lednové MEDUŇKY: Když jsme unavení

Lednové číslo MEDUŇKY je věnováno RADOSTI v našem životě. Pokud si máme  drobné i větší radosti života vychutnávat, potřebujeme k tomu mít přiměřené množství energie - a tomu někdy brání únava. Nad jejími příčinami se v člániu, z něhož nabízíme ukázku, zamýšlela Renata Petříčková...

Přistihujete se někdy před ledničkou nebo nad talířem s pocitem, že „toho do sebe potřebujete naházet co nejvíc“? Ať je to tučné, sladké, hlavně ať vám do toho nikdo nemluví a nechá vás na pokoji? Věřte, že v takovou chvíli ve skutečnosti nepotřebujeme onen přeplněný talíř ani plenící nájezd na ledničku, ale kvalitní odpočinek, regeneraci a nalezení smyslu bytí pro naši duši.

Viníkem je únava
Únava je přirozenou součástí života a zejména ženy ji pociťují i cyklicky, vždy před menstruací a při ní. Bažení po potravinách a záchvaty nutkavého přejídání nezdravými potravinami jsou odpovědí organismu vyčerpaného jak fyzicky, tak především emocionálně. Je jedno, jestli nás vysílila přemíra pláče, vzteku a frustrace, nebo jestli se chováme jako ledová královna, která v sobě vnitřní bouře potlačuje a navenek působí klidně. Před ledničkou nebo nad přeplněným talířem i královny ztrácejí grácii a pociťují chutě nebo dokonce vlčí hlad na potraviny, které do zdravého jídelníčku rozhodně nepatří.
Některá jídla působí jako ďáblův úpis. Uvolní nás, ale pak za to zaplatíme. Všichni je dobře známe.
Káva nás jednorázově „nakopne“, dodá energii, pochvíli ale následuje silný propad. Jednu kávu přejdeme bez následků, ale pokud bez ní každé ráno nevstanete z postele, nebo si s její pomocí dodáváte energii několikrát denně po delší dobu, patrně už vyčerpáváte přirozené rezervy organismu.
Čokoláda, tučná a sladká jídla znamenají snadno dosažitelnou energii, navíc tak chuťově uspokojující! Tyto potraviny nás, podobně jako káva, na chvíli uspokojí, ale tím víc podporují další záchvaty vlčího hladu nebo chutí na jiná jídla podobného typu.
Co způsobí takovou nadměrnou a nezdravou únavu? Rozlišila bych dva typy únavy podle příčiny:

Únava vzteklá
Když jsme unaveni, stáváme se popudlivými a vzteklými. V člověku se mísí zlost a bublá v něm vztek, vyvolaný nenaplněnými touhami a potřebami, někdy vztek pramení i z toho, že nedokážeme nebo nemůžeme odpočívat. Napětí a nervozita prohlubují už existující stres a možná se za pociťovaný vztek i stydíme… Připočítejme ještě stud za to, že únavu nezvládáme i pocit viny z toho, že si nejsme schopni účinně poradit a že selháváme. Ocitáme se v začarovaném kruhu, naše sebeúcta klesá, následuje další zlost a pocit, že bychom nejraději všechno kolem sebe rozbili a někam utekli. Pro „pomoc“ se pak vydáváme do ledničky a toužíme podvědomě po křupavých pochutinách, na nichž si vybíjíme vztek. Chipsy, preclíky, slazené nebo slané oříšky… Potřebujeme je pořádně zdevastovat svými zuby -- ať je to slyšet!
Zdravou variantou jsou
oříšky, tučné kešu ořechy nebo mandle, slunečnicová semínka s přirozenou sladkou chutí nás také skvěle uspokojí.  Ovšem zhltnout tři pytlíky ořechů je už přes míru. Stačí hrst různorodých oříšků, žvýkejte je pomalu a pečlivě, pořádně si je vychutnejte.

Únava depresivní
Charakterizuje ji naprostá apatie až depresivní stav. Na tuhle únavu působí pouze odpočinek a snaha o (znovu)nalezení chuti k životu a smyslu života, což může být mravenčí práce. Tento typ únavy je spojen s pocitem, že nic nemá cenu, že jsme vláčeni událostmi a životem, na který nemáme žádný vliv a který nám nepřináší radost. Ze všeho nejvíc si přejeme od všeho utéct nebo jen spát a raději se už ani neprobouzet…
Za čím se v takové situaci ženeme do ledničky? Za tuky, energií, tučnými jídly, a hlavně za chutí smetanovou, hladkou, hladivou a mléčnou. Láká nás zmrzlina, sýry, kopce šlehačky…. Mléčná chuť je chuť života, ještě přitažlivější než čirá sladká chuť. Může za to kombinace stimulujícího tyraminu a uklidňujícího cholinu, a navíc ještě l-tryptofanu, jež srovnává hladinu serotoninu v těle. Jakýkoli pokrm krémové konzistence nám poskytuje pocit bezpečí.
Zdravější variantou jsou rostlinné smetany místo šlehačky. Dvě lžíce si můžeme dát do kávy, stejným množstvím polít banán nebo jahody, dostaví se hladivý pocit… A pak je tu nenahraditelný med, hladký, hladivý a uklidňující, navozující komfortní spánek. Zůstaňme u množství, které radí včelaři – jedna lžička pro zdraví je tak akorát.  Podobně působí také melasa, která je i bohatým zdrojem hořčíku.

Udělejme tlustou čáru!

Žádná slova, žádné sliby, žádné odkládání. Situaci je třeba začít ihned řešit. Vědomé rozhodnutí a důsledná práce je potom jediným stimulem, který dokáže unavenému člověku účinně pomoci. Bez vůle není řešení.
Důležité je udělat si čas pro sebe. Pokud si vyhradíme čas na to být sami se sebou, vytvoříme tak prostor, umožňující nám poctivě hledat a uvědomit si skutečné příčiny své únavy. Nemusíme ještě hledat řešení, i pouhé pojmenování problému nám velmi uleví: „Ano, unavují mě malé děti, ale nebude to trvat věčně, stráví víkend u babičky, půjdou do školky nebo do školy. Příčinou mojí velké únavy je moje práce, takže až se vzpamatuji z nejhoršího, zkusím s tím něco udělat, nastavit si jiné pracovní podmínky, nebo práci změnit, postavit se za sebe. Vadí mi partnerský problém, takže vina není v tom, že bych byla špatná, ale je to kolektivní partnerská práce, do které se hned potom pustím…“
Příčinou únavy může být i špatná organizace dne a přetížení povinnostmi, a tak se vyplatí přemýšlet později nad změnou a zbavit se povinností, které jsou zbytečné, nebo je může zastat někdo jiný...

(Celý článek si přečtete v lednové MEDUŇCE.)