Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Dvě látky, bez nichž by život nebyl možný - dokončení

Druhá část článku MUDr. Vladimíry Strnadelové a Jana Zerzána o látkách nezbytných pro život se týká vody...

Důležitá voda
Voda je druhou stranou mince, svým jinovým (uvolňujícím) charakterem je opakem soli a dalších stahujících a zahřívajících složek potravy. Voda tvoří 60 % našeho těla, a protože ji při běžném životě ztrácíme, musíme ji neustále doplňovat. Problémem je nedostatek i nadbytek. Nedostatek vody v těle si dokážeme představit a většinou aspoň zhruba známe jeho úskalí, zato nadbytek vody v organismu je podceňován a dost málo zmiňován. Pokud pijeme příliš mnoho vody (nebo jiných tekutin), zvýší se v organismu množství krve a tekutin, což pochopitelně nejen ředí krev, ale zatěžuje srdce a ledviny, které jsou  nuceny pracovat ve zvýšené míře. Pokud se takto chováme dlouhodobě, tyto orgány oslabujeme. Kde je tedy míra? Na tuto otázku nelze odpovědět bez znalostí širších souvislostí. Množství tekutin závisí na charakteru jídla. Když jíme hodně soli a pečených suchých potravin, potřebujeme více tekutin uvolňujících stažené tkáně a nastolujících rovnováhu. Následné prudké stažení a uvolnění ale samo o sobě poškozuje pružnost tkání a kontinuitu metabolismu.
Současné stravovací způsoby vyžadují zvýšení příjmu tekutin z více důvodů -- naše běžná strava obsahuje hodně bílkovin, které se rozkládají na dusíkaté látky, ale i mnoho chemických a toxických příměsí. Ty zatěžují a poškozují tělo, proto je třeba hodně pít, abychom je vyplavili. Tím více zatěžujeme ledviny a srdce… Jediné správné řešení pak znamená změna stravy, tím se odstraní nutnost kompenzace. Pokud budeme méně solit, sůl zabudovávat do stravy a pokud omezíme konzumaci suchých a pečených potravin, tekutin budeme potřebovat méně. Vhodným krokem ke zlepšení je také snížení živočišných bílkovin a chemických přísad ve stravě – pak není třeba tolik „proplachovat“ organismus. Pokud zvýšíme podíl vařených obilovin, tepelně upravené zeleniny a luštěnin, získáváme pro tělo další vodu, protože všechny tyto potraviny jsou připravené ve vodě. Ta je zde zabudovaná a tudíž velmi dobře připravená k tomu, aby se dostala tam, kde ji naše tělo skutečně potřebuje. Když tedy zavedeme zdravější stravu, můžeme snížit podíl tekutin (a tím nezatěžovat příslušné orgány), a přesto dodáváme tělu to, co skutečně potřebuje. Běžně nám stačí zhruba litr až litr a půl tekutin denně. Musíme ovšem přihlédnout i k teplotě prostředí, v němž se pohybujeme, k míře fyzické zátěže, která vede k pocení a ztrátě tekutin a podobně…

Co si dáte?
Nabízí se ovšem velmi důležitá otázka: co pít? Podívejme se do míst, kde se zachovalo tradiční stravování. Zjistíme, že nejčastějším nápojem je čaj. Pro běžné pití jsou vhodné čaje z tříletých větviček, které již neobsahují thein a třísloviny, ovšem můžeme si připravit i jiné čaje a je dobré je střídat. Čaje jsou pro naše tělo velmi dobře metabolizovatelné, lépe než čistá voda. U vody ovšem hodně záleží na její kvalitě. Slazené a chemicky barvené limonády organismus zatěžují, minerálky jsou v mnohém smyslu léčivé a vhodné na doplnění tekutin, ale rozhodně by neměly být jedinou  tekutinou, kterou během dne přijímáme! Pokud delší čas pijeme minerálky, nadbytečné a nepotřebné minerály zatěžují ledviny, usazují se a negativní důsledky jsou nasnadě…
Při dodržování principů zdravé stravy si můžeme rovnováhu mezi množstvím vody a soli v těle  udržet. Proto doporučujeme vzít na pomoc zdravý rozum a nenechat se ovlivnit různými reklamami -- ty sledují jiné cíle. Mějme také na paměti, že to, co dělá většina lidí, nemusí být správné.
Za trochu přemýšlení je nám pak odměnou zdraví, a to jistě stojí za to!      

                                                      MUDr. Vladimíra Strnadelová. Jan Zerzán