Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Jarní bylinky - pažitka

Je nádherné jaro a příroda nám nabízí řadu zelených bylinek, které nejen že obsahují cenné vitaminy  a minerály, ale navíc jsou velmi chutným doplňkem řady pokrmů. Vyzkoušejte třeba nenápadnou pažitku...
(Z knihy S. Procházkové Léčivá síla čerstvého koření, vyšlo v edici Knihovnička Meduňky)

Pažitku můžeme pěstovat na zahrádce i v květináči na balkoně. Odvděčí se nám zajímavou chutí a vůní a má bohaté využití přio přípravě různých jídel.
Pažitka je víceletá cibulovina, která vytváří tmavé zelené, úzké až třicet centimetrů dlouhé rourkovité listy. V létě se objevují dekorativní, kulovitá květenství, světle nebo sytě fialové barvy. Tato aromatická bylina plná vitaminů se pěstuje již od středověku.

Pěstování pažitky
Tato rostlina potřebuje výslunné až pohostinné místo s výživnou vápenitou půdou. Asi sedm týdnů po výsevu je možné začít se sklízením listů a tu lze až do podzimu několikrát zopakovat. Odstřiháváme vždy jen část trsu, a to nejlépe u země, aby rostlina mohla nově obrazit. Před zimou je možné, pokud pažitku nepěstujeme v nádobě, trsy vyzvednout i s balem, vsadit je do květináčů a pěstovat dále na okenním parapetu. Pro sušení či zmrazování se šťavnaté listy pažitky příliš nehodí.

Léčivé účinky pažitky
Pažitka pobřežní obsahuje mnoho vitaminu C, vápník a hořčík. Díky obsahu éterických olejů podporuje trávení a ovlivňuje krevní tlak.

Pažitka v kuchyni
Tato pikantní rostlina ochutí zeleninu, saláty, tvarohy, pomazánky, vaječné pokrmy, omáčky, polévky, maso i chléb s máslem.

Omeleta se zelenými bylinkami
Potřebujeme: 7 vajec, 1 střední pórek nakrájený na kolečka, 3 nakrájené mladé cibulky, 4 polévkové lžíce nakrájené pažitky, 3 polévkové lžíce směsi nakrájených bylinek – petrželka, kopr, estragon, bazalka, mořskou sůl, pepř, olivový olej
Postup: Troubu zahřejeme na sto osmdesát stupňů. Ve větší míse si rozšleháme vajíčka, přidáme nakrájený pórek a cibulky, nasekané bylinky, sůl, pepř a všechno důkladně promícháme. Velkou ohnivzdornou mísu si vymažeme olivovým olejem a pak do ní nalijeme směs. Přikryjeme a zapékáme po dobu dvaceti pěti minut. Pak odděláme pokličku a ještě deset minut dopékáme, dokud se na povrchu nevytvoří zlatá kůrka. Podáváme s brambory či zeleninovým salátem.

Brambory s pažitkou
Potřebujeme: 1 kg brambor, 30 g másla, 30 g hladké mouky, ¼ l mléka, ¼ l zeleninového vývaru, 2 lžíce pažitky, mořskou sůl
Postup: Brambory omyjeme a vaříme dvacet až třicet minut. Pak je scedíme, ihned oloupeme a necháme vychladnout. Poté je nakrájíme na plátky. Pažitkovou omáčku si připravíme tak, že rozpustíme máslo, přidáme mouku a jednu minut smažíme. Potom vše zalijeme vývarem, mlékem a metličkou šleháme do hladka, vaříme asi pět minut, poté odstavíme, přisypeme pažitku, přisolíme, necháme deset minut proležet a můžeme servírovat.