Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Jarní dobroty - zeleninové pomazánky

Venku je hezky a možná nás zrovna v těchto hezkých dnech nebaví trávit kuchyni příliš mnoho času. Zkuste si připravit některou z těchto pomazánek - jsou rychlé, dobré, zdravé - a jistě s nimi  sklidíte úspěch. Hodí se na toasty nebo jako dip k tyčinkám, které vyrobíme ze zeleniny... (Recepty jsou od Simony Procházkové).

Kedlubnová pomazánka
1 tvaroh popřípadě tofu * 1 bílý jogurt * 15 dkg jemně nastrouhané kedlubny * 10 dkg jemně nastrouhané syrové mrkve * mořská sůl
Postup:  Všechny uvedené přísady smícháme, osolíme. Pro pikantnější chuť lze i opeřit. Namažeme na veku a ozdobíme zelenou petrželkou.

Celerová pomazánka
1 celer * 3 lžíce zakysané smetany *  1 cibulka * 2 natvrdo uvařená vejce * mořská sůl *  řeřicha, lístky mladé kopřivy, pažitka
Postup: Celer očistíme, uvaříme a najemno nastrouháme. Cibulku a zelené bylinky nadrobno nakrájíme a postupně přimícháme k celeru. Podle chuti osolíme a můžeme podávat.


Mrkvová pomazánka
3 větší mrkve * 2 mladé cibulky * 1 rajče * 4 lžíce zakysané smetany * 2 natvrdo uvařená vejce * mořská sůl * petrželka, lístky mladé kopřivy, řeřicha a pažitka
Postup: Mrkev dobře očistíme a najemno nastrouháme, přidáme nakrájená vejce, nadrobno nakrájenou cibulku a zelené koření. Vše smícháme se zakysanou smetanou a dle chuti odolíme.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------