Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Milujte se!

Je tu krásný měsíc máj - lásky čas a s souvislosti s ním nás často napadají otázky, týkající se našeho partnerství. Při heldání odpovědí se inspirujte v článku od naší spolupracovnice Dity Lyner... 

Milujte se
Opět je tady ten měsíc, který má v sobě neopakovatelné kouzlo – MÁJ. Není to jen básní od Karla Hynka Máchy, ale je to prostě tak. Květen má jinou vůni, jiné barvy, jiná očekávání. Příroda se nám ukazuje v plné síle, my máme tendenci být více venku a dýchat a dýchat. Po dlouhé zimě je to myslím opravdu základ – opět jen dýchat z plných plic.
Se vším tímto novým a čerstvým nám nějak zvláštně přicházejí otázky na partnerství. Myslím, že to velmi souvisí s přírodou, kdy se právě v tomto období rodí nebo již narodila většina mláďat. A tak nás to nutí k zamyšlení, zda náš partnerský vztah je ten pravý nebo zda a jak ho můžeme najít. Rad na toto téma bylo řečeno už mnoho, ale co funguje u jednoho ještě není receptem pro ostatní. Co tedy dělat?

Vrátit se k sobě!
Základ každého úspěchu nebo změny je vrátit se k sobě samému. Najít sám (sama) sebe. Co jsem, co mám rád/a, co mi chybí, co mohu zlepšit. Není možné změnit partnera případně najít onoho vysněného, pokud nejsem připraven/a nebo jsem se nezměnil/a já sama. Partnerství je nejlepší způsob, jak se podívat do svého zrcadla. Vím, je to někdy pro někoho velmi nepříjemné, ale je to tak. Není možné očekávat změny ve vnějším prostředí, dokud neudělám změnu uvnitř sebe. Toto platí ve všech oblastech našeho života.
Velmi často se děje, že potkáváme ty stejné partnery, jen oblečené v „jiném“ kabátě. Princip a společný jmenovatel vztahu a následných problémů je však stále stejný. Jediným a funkčním receptem je změna uvnitř sebe sama. Je to někdy obtížná a třeba dlouhá cesta, ale pokud se rozhodnete, je jediná správná a přinese vám opravdu úspěch.
Metod osobního rozvoje je mnoho, vyberte si tedy tu, která osloví vás (a nikoli vaše kamarády). Už zde je první výzva. Co je pro mne dobré! A pokud se dostanete na místo, kde vám to nevyhovuje nebojte se to říct a klidně odejít i to je součástí vašeho růstu. Já osobně mám s takovou situací zkušenost a musím říci, že mne velmi posílila a když jsem za sebou zavřela dveře oné seance obrovsky se mi ulevilo. Nepřestala jsem však hledat dál, jen se výběr najednou stal lehčí a jednodušší. Napojte se na svoji intuici a uvidíte, jak vám to půjde.
Někdy ke kýženému cíli stačí jen malinko. Zaslechnout větu, přečíst knihu a uvědomit si svůj vzorec. Za hodinu může být všechno jinak! Zázraky se dějí na všech úrovních a za všech okolností na to myslete VŽDY!

Partnerství se dá samozřejmě posílit i ve vašem domově nebo na pracovním stole. Podle učení feng-shui se kout vztahů a partnerství nachází v pravém zadním rohu místnosti nebo stolu. Proto není dobré mít v tomto rohu PC. Dejte si tam společnou fotku vaší a partnera. Velmi silné posílení docílíte, když si do tohoto koutu dáte vázu se dvěmi červenými květinami – živými. Pokud chcete mít živý vztah, je nutné mít živé květiny. O ty se budete starat, vyměňovat vodu, ořezávat, kupovat nové. Do partnerství je také nutné investovat něco ze sebe a starat se o něj, aby bylo živé, krásné a radostné.
V případě místnosti, můžete zvolit i květinu v květináči, která pravidelně kvete červeně. Krásné jsou ibišky, orchideje, anturie……je jich spousta. Vyberte si tu, co se líbí vám. Pravidelný úklid v tomto koutě a vůbec všude v domě nebo na pracovním stole je samozřejmostí. Energie musí volně proudit.

Přeji vám krásné jaro, spokojený vztah sama se sebou i partnerem.
Zamilujte se do sebe, pak celý svět bude milovat vás!!!!!!


S láskou                                         Dita Lyner
                                         www.ditalyner.cz