Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
NETRADIČNÍ PODZIMNÍ OVOCE

Když se řekne "podzimní ovoce", představíme si většinou švestky, hrušky nebo třeba šípky... Málokdo si vzpomene na dřišťál, což je škoda - tento keř je nejen hezký, ale jeho plody mají některé pozoruhodné léčivé účinky...

Naši předkové dokázali plně zužitkovat plody planých dřevin a tím si zajistili přísun cenných látek po celý rok. Nahlédněme i my do světa netradičních druhů ovoce...

Dřišťál téměř neznámý?
Dřišťál obecný, latinským názvem berberis vulgarit je až dva metry vysoký trnitý keř. Kvete  ve žlutě převislých hroznech, plodem je drobná oválná červená bobulka.Velmi cennou látkou tohoto keře jsou především plody. Sbírají se až v době své plné zralosti, což je přelom září a října. Vynikají především velmi vysokým obsahem vitamínů C a K. Dále můžeme také použít listy, kůru a kořeny, jejichž hlavní účinnou látkou je žluté barvivo alkaloid berberin, ten velmi příznivě působí na činnost žlučníku, jater, ledvin.

Dříšťálový čajík
Potřebujeme: 1 lžíci dřišťálových plodů, 3 dl vroucí vody
Postup: Dřišťálky zalijeme vroucí vodou a vše necháme 15 minut louhovat, pak cedíme, plody pořádně vymačkáme a můžeme popíjet.

Dřišťálový prášek
Plody pořádně usušíme, pak je rozdrtíme nebo rozmixujeme. Hotovým prášek vložíme do skleněné sklenice a dobře uzavřeme. Užíváme 1 x denně na špičku kulatého nože. Tento prášek rovněž můžeme používat v kuchyni k posypání rožněných masitých pokrmů, k okyselení polévek, omáček či salátů.

A co třeba likér?
Potřebujeme: ½ vylisované dřišťálové šťávy, 450 g ovocného cukru, ½ 60% lihu, ½ vody, šťávu z 1 citrónu
Postup: Šťávu smícháme s vodou a cukrem a zahříváme do doby, než se úplně rozpustí, pak odstavíme. Do vychladnuté směsi přilijeme citrónovou šťávu a líh a vše důkladně promícháme. Hotový likér pak nalíváme do lahví, dobře uzavřeme a uskladníme v temnu a chladnu. Užíváme 1 x denně 1 štamprlku.

Čaj z kořene
Na podzim vykopeme kousek dřišťálového kořene, kůru oškrábeme a nadrobno ji nakrájíme. Pak ji dobře usušíme. Čaj si připravíme tak, že 1 lžičku nadrceného kořene vložíme do 3 dl studené vody, vše pomalu přivedeme k varu a na mírném plameni ještě 7 minut povaříme. Poté odstavíme a ještě necháme 10 minut louhovat, pak scedíme a popíjíme po doušcích. Tato kúra by měla trvat 4-6 týdnů.

 

                                                                   Simona Procházková