Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Přivítejte prosperitu!

Posledních pár týdnů mě hodně zaměstnávala otázka, proč je někdo úspěšný a druhý ne.  A to i přesto, že ten méně úspěšný na sobě velmi pracuje, harmonizuje svůj byt podle pricipů feng-shui, studuje knihy, snaží se používat afirmace, pozitivně myslet a dělat spoustu dalších věcí...Čím to může být? Odpovědi na tuto zajímavou otázku ve svém článku hledá a nachází DITA LYNER. 

Na fotografii autorka článku Dita Lyner

Vlastní zkušenost
Sama s manželem již mnoho let podnikám a vidím, jak se může dařit, a také se potkávám se spoustou dalších firem a podnikatelů. Navíc poslední roky se mi podařilo najít v Kundaliní józe nástroje, které podporují prosperitu a mnoho absolventů těchto kurzů opravdu získalo nový vítr do svého života a to nejen v oblasti financí, ale celkové harmonizace svých životů. Jaké je pak pro mne překvapení, když někomu to stále nefunguje a to přesto, že cvičí a medituje. Věnovala jsem této analýze poměrně dost času. Promítala jsem si každého jednotlivého člověka, který mne s tímto svým problémem oslovil a hledala jsem odpověď, kde je ten zakopaný pes, který brání v prosperitě.
Odpovědí je vždy více, ale dvě hlavní témata byla vždy společná a vlastně spolu silně souvisí.

Odpovědnost a plnění slibů
Když mluvíme o odpovědnosti, máme většinou na mysli odpovědnost vůči druhým a zde je první zakopaný pes. Pokud nejsme 100% odpovědni vůči sobě, nemůžeme být odpovědni vůči druhým. Taková odpovědnost vůči sobě velmi silně souvisí se sebedisciplínou. Mnoho z nás by chtělo pracovat samostatně a štvou nás nadřízení a rodiče, kteří nám stále říkají, co máme a co nemáme dělat. Ono to je ale pro mnoho lidí velmi pohodlné, protože pak je odpovědný onen nadřízený nebo rodič a nikoliv já. Být samostatný a odpovědný vůči sobě chce velikou odvahu. V tuto chvíli totiž přebíráte plnou a vědomou odpovědnost za svůj život.
Kolikrát jste si slíbili, že něco uděláte, a pak na to nebyl čas nebo se vám jen nechtělo? Někdy šlo o banalitu, ale jindy třeba o podstatnou věc. Porušili jste slib, který jste dali sami sobě. Pak se nemůžete divit, že se vám nedaří. Proč by vám měl okolní svět pomáhat a vyjít vstříc, když neplníte sliby vůči sobě?
Projděte si své zážitky a uvědomte si, kolikrát jste slíbili, že někomu zavoláte a pak jste to neudělali? Sama mám okolo sebe mnoho příkladů lidí, kteří stále někde visí a peníze k nim nechtějí doputovat. Pak si promítnu, jak se ten člověk například chová v obchodním styku. Poptá zboží, obdrží nabídku a napíše nebo řekne, až si to promyslí a řekne rozhodnutí. Již nikdy se neozve! Možná mu je hloupé říci, že si zboží nekoupí. Ale proč? Tímto svým chování pouze vytvořil dluh, který jednoho dne bude muset splatit. Dluhy totiž vznikají i jen tím, že něco vyřkneme a pak to nesplníme. Pak jednoho dne narazíme na člověka, který nás třeba podvede nebo nám někdo nezaplatí za naši odvedenou práci, ztratíme nějakou cennou věc atd.
Kolikrát vám bylo hloupé říci v restauraci, že to jídlo nebo pití neodpovídá kvalitě a že chcete jiné nebo za něj nebudete platit? Přesto jste svými tvrdě vydělanými penězi zaplatili a vlastně jste je takto ztratili a znehodnotili. Jak se jim má u vás líbit, když s nimi takto zacházíte?
Kolikrát vám bylo hloupé říci řemeslníkovi, že jeho práce nestojí za nic, ať to předělá. Pak jste si to předělávali sami a ještě jste u toho pěkně nadávali? I to se děje velmi často. Takových příkladů ve svém životě najdete jistě mnoho, jen si je přiznejte. Je to totiž první předpoklad k tomu, abyste mohli věci začít měnit.
Prosperita je vždy odrazem našeho chování a myšlení. Nic se neděje bez příčiny. Všechny věci, které se nám dějí ve vnějším světě, jsou jen odrazem naše světa vnitřního. Takže pokud vám někdo ublíží, nehledejte vinu u něj, podívejte se na sebe a hlavně do sebe. Pokud budete mít dostatek chuti a odvahy, vždy najdete odpověď a možnost řešení.
Učme se odpovědnosti vůči sobě samým, jen to jediné nám pomůže na cestě k prosperitě, harmonii a zdraví. Zdraví totiž s naší prosperitou souvisí víc, než si myslíme.
Když jste nemocní, nechodíte do práce a máte málo peněz… je to takový začarovaný kruh. Jste odpovědni vůči svému tělu a zdraví nebo čekáte, že to udělá někdo za vás, třeba lékař?
Příležitosti ke změně jsou všude kolem nás, Bůh, Vesmír má připravenou hojnost pro nás všechny. Jen si jí musíme najít a také zasloužit.

A jak z toho ven?
Začněte u sebe. Zkuste jeden den mluvit jen pravdu. I nepříjemná věc se dá říci s láskou a bez urážek druhé strany. Uvidíte, jak se vám uleví a odlehčí.
Projděte si všechny své sliby, které jste v poslední době dali a začněte je plnit. Komu všemu jste slíbili, že se ozvete, rodičům, kamarádům, kolegům…? Udělejte to!
Najednou si totiž začnete uvědomovat, že někdy musíte říci ne, protože víte, že to prostě nezvládnete. I to je klíčem k úspěchu. Uvědomit si, co opravdu chci a co ještě zvládnu a co ne. Kam chci investovat svůj čas a energii a kam ne.
Uvědomte si, jak úžasně se cítíte, když dodržíte slib, který jste si dali?
Ještě krátce k dětem, které se učí příkladem. Dodržujete sliby, které jste jim dali nebo jim něco slíbíte, abyste od nich měli klid. Jak to pak oni budou mít s odpovědností a prosperitou?
To je začátek plné a vědomé odpovědnosti vůči sama sebe.

Přeji vám mnoho štěstí na vaší cestě k prosperitě a začněte hned!

S láskou

                                              Dita Lyner
                                         www.jogadita.cz