Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Recept na víkend: Tak trochu jiná pizza

Pokud během nadcházejícího studeného víkendu zůstanete doma v teple, třeba budete mít chuť si k vínu upéct tak trochu jinou pizzu - podle skvělé Bramborové kuchařky od Marcely Šebestové, která vyšla v meduňkové edici...  

Bramborová pizza
1,5 kg brambor, 2 vejce, hladká mouka, 4 stroužky česneku, sůl, pepř, majoránka, šunka, paprika, rajčata, sýr (plátkový nebo strouhaný)

Připravíme těsto jako na bramborák, naplníme plech na pečení vymazaný tukem do dvoucentimetrové výšky. Poklademe šunkou, kolečky rajčat a nudličkami paprik. Dáme zapéct do trouby. Asi 5 minut před dopečením poklademe plátky sýra nebo posypeme strouhaným sýrem a necháme dopéct, až se sýr roztaví. Chutná teplé i studené.

Bramboráková pizza
750 g brambor, 150 g hladké mouky, 1 vejce, 1 dl mléka, 5 stroužků česneku, majoránka, pepř, sůl, rajský protlak, klobása, rajčata, mozzarella

Syrové oloupané brambory nastrouháme, lehce vymačkáme, zalijeme horkým mlékem a přidáme mouku, vejce, utřený česnek, koření a sůl. Vypracujeme tužší těsto. Plech se zvýšeným okrajem vymažeme olejem, rozetřeme těsto a pečeme v troubě do zlatova. Upečený plát potřeme rajským protlakem, poklademe kolečky rajčat a klobásy. Nakonec obložíme nakrájeným sýrem. V troubě zapečeme. Báječně chutná i studená.

                                    Přejeme dobrou chuť!