Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
S Meduňkou o terapii aura-soma

 

Barvičky

(Nezkrácený článek. Zkrácená verze vyšla v Meduňce č.5/2006. )


Už před lety jsem si uvědomila, jak moc důležité jsou pro člověka barvy. Celkem intuitivně jsem najednou sahala po pestřejším oblečení, vynechala ze svého šatníku černou barvu a hlavně jsem se orientovala na prostředí, kde jsem trávila nejvíc času. V té době jsem se řídila jen svou intuicí. O tom, že existuje barevná léčba, jsem neměla ani tušení.

Barvy jsou úsměvem přírody 

Cítila jsem, jak moc se mi uleví, když trávím čas v místech, která jsou hezky barevná. Mnoho hodin jsem prochodila po lese a sluneční světlo společně se stromy mě dobíjelo energií. Světlo a barvy začaly hýbat mojí myslí. To, že mají lidé, zvířata, rostliny a dokonce předměty okolo sebe zářivý duhový proužek, jsem viděla už jako malá holčička, ale vnímala jsem to jako hru světla a mých očí. Netušila jsem, že to má nějaký význam. Když jsem pak přečetla několik článků o auře, říkala jsem si – to znám, je to tak, ale nedocházelo mi, že zlomeček aury může být ten mihotavý malý proužek, který vidím. Neviděla jsem v auře  žádné konkrétní barvy, jen takové náznaky, u někoho převládla modrá, u jiného zlatá ?  Vždy to byl jen malý okamžik, všechno bylo neustále v pohybu. Až mnohem později mi došlo, že v pohybu je jen moje roztěkaná mysl a neschopnost soustředěného pozorování. V té době jsem začala vnímat i změny chování lidí ke mě, pokud jsem se oblékla zářivě barevně. Jejich reakce byly mnohem vstřícnější a pozitivnější. Největší překvapení jsem zažila s růžovou barvou. Růžová se mi vždy líbila, ale považovala jsem ji vhodnou pro malé holčičky, nechtěla jsem se oblékat jako cukrovinka. Až jsem dostala růžovou halenku. Jak jsem se usmívala a vyzařovala růžovou, lidé se ke mně chovali vyloženě láskyplně. Na to nikdy nezapomenu.

Pak jsem potkala aura-somu. Dvoubarevné lahvičky vystavené v řadách a prosvětlené se mnou komunikovaly okamžitě, pocítila jsem jejich teplo, klid, jistotu, naději, bezpečí, nekonečnou lásku a radost. „Barvy jsou úsměvem přírody,“ řekl J. Hunt, a já už jsem s tímto úsměvem chtěla žít. Svět se prozářil a ožil. V tunelu se objevilo světlo a já už znala směr.

Horké linky do nebe

Ty barevné lahvičky se narodily v Anglii. Zázrak barevné léčby přišel k Vicky Wallové jedné noci, příkazem „Rozděl vody, mé dítě.“ V té době byla slepá, její srdce pracovalo na 40 % a bylo jí hodně přes šedesát. Přesto uposlechla ten tichý hlas a tak vznikly z božího vnuknutí první lahvičky, zvané balance. Jak vznikaly další lahvičky, rodily se i esence, živé energie, které podporují účinek lahviček. Zatímco lahvičky se používají na kůži, esence pronikají přímo do aury člověka, jejich účinek je proto mnohem rychlejší. Dvoubarevné lahvičky, až na několik „záchranných lahviček“, jsou určeny k osobnímu užívání, zatímco esence mohou být použity několika lidmi najednou. Některé esence pomáhají svou vůní, ale všechny působí na člověka barevnou vibrací. Vzhledem k tomu, že o lahvičkách balance se dočtete hned v několika knihách, zaměřím se na esence aura-somy.

První voňavé esence, pomandéry, se zrodily v době černobylské havárie v roce 1986. Ze začátku se používaly k ochraně a pročištění atmosféry. Dnes je pomandérů 15. Barev používaných v lahvičkách je 14, je však přidán pomandér rubínový pro extrémní a stresové situace, kdy potřebujeme dodat mnoho energie a účinně uzemňuje. Pomandéry mají především ochrannou funkci. Jednotlivci je používají k ochraně čaker a elektromagnetického pole, které obklopuje jejich fyzické tělo, k harmonizaci energetických těl člověka. Každý pomandér se vztahuje k čakře, k níž svou barvou přísluší. Jen bílý a purpurový pomandér ke všem čakrám.
 
Jako další esence, zvané vůně nového věku, se zrodily kvintesence Mistrů. Mají světlou barvu a působí na vyšších rovinách, než pomandéry. Jejich účinek je mnohem jemnější, ale hlubší. Projevují se především v astrálních a éterických rovinách naší aury. Vicky Walová je nazvala „horká linka do nebe“, protože zprostředkovávají spojení mezi uživatelem a duchovním Mistrem. Kvintesencí je rovněž patnáct a nesou názvy jednotlivých duchovních Mistrů. Jsou dvě růžové kvintesence - starorůžová a růžová.

Kvintesence a pomandéry si lidé vybírají podle barvy, nebo vůně. Mohou se použít na ochranu a pročištění atmosféry v místnostech, používají je lidé a tak jako lahvičky mají uplatnění i v živočišné říši. Bílý pomandér nebo čirá kvintesence se jménem Mistra „Serapis Bey“ čistí minerály a používají se také na čištění laviček aura-somy před užíváním.

Nebrzdit proces karmické očisty 

Někteří lidé nemají rádi určitou barvu, ale nutně ji potřebují doplnit ve své auře. Přitom cítí, že by si takovou barvu nanášeli na tělo nebo do aury jen s odporem. Proto vznikly bezbarvé Barevné esence, dříve nazývané tinktury. Barevných esencí je také patnáct a nesou vibrace všech 14 barev aura-somy, přidána je duhová esence, která dočasně harmonizuje všechny úrovně hlavních i vedlejších čaker. Barevné esence ovlivňují oblast, která leží uprostřed mezi působením pomandérů a kvintesencí. Ale na pohled jsou bezbarvé a také bez vůně. Jejich používání může podpořit během dne pozitivní účinek jednotlivých barev v lahvičkách aura-somy.
 
Podobně jako vznikly kvintesence Mistrů a je možné s nimi pracovat stejně jako s lahvičkami, které jsou nazvány Mistrovskou sadou, vznikly archandělské esence. Jsou to voňavé esence, na pohled bezbarvé. Je jich prozatím osm, ale věřím, že budou doplněny další. Archandělská sada lahviček obsahuje od 8.3.2006 12 lahviček. Archandělské esence se zrodily jako účinný prostředník při komunikaci s archanděly. Tyto bytosti světla jsou vždy připraveny vnášet světlo do temnoty a pomáhat člověku, mají nevyčerpatelnou světelnou energii, dbají však na svobodnou vůli člověka a jeho karmu. Proto někdy nesmějí zasahovat bezprostředně a v nouzových situacích. To, že nám bude poskytnuta jejich pomoc a podpora jen v případě, kdy přispěje k našemu největšímu blahu a nebrzdí-li proces karmické očisty naší duše, si musíme uvědomit pokaždé, když vysíláme svou prosbu o pomoc vzhůru. V každém případě nám bude poskytnuta útěcha, naše bolest může být mírnější a člověku se vrátí naděje, vyrovnanost a důvěra. Tak se dokáže přímo postavit i bezvýchodným situacím. Není náhodné, že archandělská sada lahviček vzniká až nyní,   kdy jsou nám při vstupu do věku Vodnáře neustále sdělovány nové a nové informace z vyšších dimenzí. Mnohdy těmto informacím nerozumíme, brání nám v tom naše fyzická forma bytí, výchova v materialistickém světě, přeplněná mysl, kde se tyto informace ztrácejí v záplavě malicherností, jimiž jsme každý den zahlcováni. Stejně jako archandělská lahvička nás archandělská esence  naladí na vibrace archanděla, jehož jméno nese, ale na rozdíl od lahvičky působí rychleji a na vyšších úrovních a pomůže nám  informaci rozluštit pomocí meditace, popřípadě snu nebo jen jako záblesk myšlenky během dne. Rovněž se nám může dostat vysvětlení, proč nám pomoc nemohla být poskytnuta. Pokud pochopíme, že příčinou je náš růst a očista, mnohdy nás to osvobodí  a těžkým situacím se postavíme s novým sebevědomím. Zbavíme se strachu dovolit si naslouchat, protože rada, pomoc nebo útěcha jsou vždy po ruce.

Každý z nás je motýl 

Moje nejmilovanější esence aura-somy jsou Erikovy esence. Dostaly jméno podle svého tvůrce Erika Pelhalma, vedoucího laboratoří aura-somy. Jsou to mořské a motýlí esence. Pomandéry, kvintesence, lahvičky i barevné esence působí na několika úrovních barevných energií. Motýlí a mořské esence pracují každá s jedním kosmickým paprskem. Motýlí esence jsou energie velmi vysokých vibrací, přicházejí k nám ze Slunce, jsou jako tekuté světlo ve velice koncentrované podobě. Mohou ovlivnit velmi jemné vibrace lidské aury, dokáží zasáhnout problém na vysoké úrovni naší bytosti. Motýlí esence způsobují transformaci jedince na mnoha rovinách. Motýlí esence III. harmonizují srdce, motýlí esence II. proměňují vědomí a motýlí esence I. transformují ducha a duši člověka. Všechny jsou symbolem přeměny jedince, přinášejí energii svobody, tvořivosti, mužskou energii Slunce. Všichni jsme bytostmi světla a každý z nás je motýl, každý z nás přináší jedinečnou energii do tohoto světa. Do Erikových esencí patří i Esence můr. Můry jsou strážci našeho prahu podvědomí, pracují na opačné straně než motýlí a díky nim se setkáváme se svým stínem. Naučit se milovat své stinné stránky je důležitý úkol na cestě k celistvosti. Esence můr jsou spojeny s ženskou energií měsíce. Esence můr a Motýlí esence vytvářejí polaritu jako jin a jang. Mořské esence harmonizují a léčí naše vztahy, přinášejí nám přirozenou energii vody. Silné spojení s vodou máme jak na fyzické, tak na emocionální úrovni.
 
Mezi lidmi navzájem se vytváří samostatné emocionální pole - mezilidské emocionální tělo. Naše jemnohmotná těla komunikují. Vztahy mezi lidmi se formují po mnoho životů, jakmile se takoví lidé znovu „potkají“, okamžitě se objeví harmonie nebo disharmonie, která mezi nimi panovala v minulých životech. Mořské esence léčí disharmonii, odstraňují jedy a toxiny z mezilidského emocionálního těla, harmonizují ho a brání přijímání nových negativních emocí. Mořské esence působí nejen mezi dvěma lidmi, ale i ve skupinách. Jako všechny esence aura-somy pracují i mořské na barevných frekvencích. Mořské i Motýlí esence jsou přizpůsobivé, vibrují velmi rychle a na tak vysokých úrovních, že se sami přizpůsobí našim potřebám. Přestože konzultant doporučí při výběru dávkování jednotlivých esencí, nezáleží na tom. Tak jako v celém systému aura-somy, záleží na intuici jedince. Kapka esence má stejný účinek jako 10 kapek, nemůžeme se předávkovat. Normální kombinace esencí by neměla přesáhnout 8 až 10 druhů jednotlivých esencí.
 
Nejlépe vybírají kombinace esencí děti, jak pro sebe, tak pro jiné. Další krásná vlastnost Erikových esencí je, že se terapeut nemůže splést. Pokud člověk užívá esence, které nepotřebuje, nemají na něj žádný vliv. Tím je zaručena nemožnost kohokoli ovlivnit proti jeho vůli.
 
Všechny esence aura-somy se navzájem doplňují a mohou se míchat dohromady. 

autor: Ing. Olga Kublová 

Na našem trhu je už řada knih o Aura-somě, v Meduňce jsme použili ilustraci z knihy Aura-soma od vydavatelství Alternativa, viz www.alternativa.cz.