Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Zvíře podle horoskopu

Plánujete si v novém roce pořídit kočku, psa nebo jiného zvířecího přítele?
Zvíře přidává našemu životu zcela jinou dimenzi,
dává nám ničím (tedy kromě kousku něčeho dobrého na misku) nepodmíněnou lásku. Obecně se dá říct, že každé znamení zodiaku přistupuje ke zvířatům jinak...

Určitě si z dětství pamatujete chvíli, kdy jste se dozvěděli, že život v bytě je pro pejska nebo kočku trápením, protože potřebuje volnost, abyste se pak v dospělosti stali majiteli hrdého gaučáka, který jde ven, jenom když opravdu musí a o volný prostor nestojí. Jaké si tedy máte podle horoskopu vybrat zvíře a jak se k němu máte chovat, aby byl život váš i jeho život co nejlepší a nejspokojenější?  

BERAN
Beran je správně akční a k sobě potřebuje zvíře, které bude běhat, skákat a tělesně se vysilovat spolu s ním. Pokud si pořídí psa, tak takového, který s ním zvládne denní ostrou procházku a ještě pár kilometrů poběží vedle kola. Pokud jde o Berana, který má Lunu v některém ze ženských znamení, může zachránit vysloužilého závodního chrta, kterého by jinak nic hezkého nečekalo a zajistit mu krásný a dlouhý život.  

BÝK
Jako neobyčejně praktický člověk touží po hospodářství, v němž se nejdříve raduje nad prasátkem, které je zdravé, inteligentní a krásně přibývá, aby se pak stejně intenzivně radoval nad ovarem a jitrnicemi. Změna nastane ve chvíli, kdy se ke slovu dostane jeho vládkyně Venuše a kdy dá zvířeti jméno. Z takových lidí se pak rekrutují ti, co mají doma pár pětiletých slepic, které mírumilovně zobají až do chvíle, kdy sejdou sešlostí věkem.

BLÍŽENCI
Ať mají, co mají, je potřeba, aby to s nimi komunikovalo. Blíženec má většinou uštěkaného psa nebo kočku, která okamžitě reaguje na všechno, co řekne, tak, že to připomíná vyvážený dialog. Blíženec, který ke svému životu potřebuje společnost, většinou intuitivně chápe, že je smutno zvířeti samotnému a rychle mu pořídí dalšího kamaráda. Obvykle to skončí smečkou, která se kolem svého majitele točí a respektuje v něm svou hlavu.


RAK
Je soucitný ke všemu, co se kolem něj děje a stejně tak je soucitný i ke zvířatům. Pokud uvidí tvora, který nemá domov, vezme si ho k sobě, postará se o něj a ze všech sil se snaží, aby mu sehnal vyhovující majitele, kterým ho může bez výčitek svědomí předat. Když nemá možnost mít zvíře doma, stane se z něj dobrovolník v útulku. Útulek se nemusí bát o nedostatek peněz, protože Rak o ně umí požádat tak vemlouvavě, že mu téměř nikdo neodolá.


LEV

Se Lvem je to těžké. Kočkovité šelmy, které by mu podle astrologických pravidel odpovídaly, jsou na něj ducha až příliš nezávislého a proto si s nimi většinou moc nerozumí. Pokud si už něco opravdu pořizuje, musí to být něco, čím se může chlubit. Optimální je lev nebo tygr, ale to se většinou sousedům nelíbí. V takovém případě nahrazuje šelmy mainskou mývalí kočkou nebo jinou náročnou rasou, se kterou jezdí po výstavách a sbírá medaile.

PANNĚ
Panna se svým smyslem pro pořádek a strachem o zdraví zvíře většinou nechce. Má strach, že by jí domů přineslo nejrůznější choroby, o kterých čte v tlustých knížkách a dohledává informace na internetu. Když přijde čas a děti už opravdu moc žadoní, vymlouvá jim jejich nápady slovy, která jsme citovali v úvodu. Když děti žadonit nepřestávají, pořídí jim strašilky, rybičky v akváriu nebo tlustou barevnou encyklopedii zvířat.

VÁHY
Vzhledem k tomu, že jde o znamení s téměř dokonalým vkusem, na který jsou Váhy taky náležitě pyšné, potřebují zvíře, které se dá zdobit a o něž se může pečovat. Jejich mazlíka poznáte podle toho, že má na sobě designový obleček, spí ve vkusném pelíšku a pokud to jde, má obojek zdobený Swarovského krystaly. Naštěstí není Váha až takový snob, takže toto vše může užívat prachobyčejný oříšek, kterého si v útulku vybrala proto, že tak smutně koukal…

ŠTÍR
Kdyby bylo na něm, měl by doma pardála nebo něco stejně nebezpečného a tajemného. Pokud to nejde, stává se z něj vásnivý chovatel hadů a všemožné studenokrevné havěti, které se ani trochu nebojí a jíž s chutí děsí kamarády a kamarádky. Pokročilejší Štíři vymění plazy za pavouky, tarantule a jiná zvířata. Budiž zde připomenuta má kamarádka z tohoto znamení, která k Vánocům od svého milého obdržela skutečného živého štíra a byla navýsost spokojená.

STŘELCI
Podle astrologie by k němu měl patřit kůň – pokud možné arabské krve. Střelci mají pro tato ušlechtilá zvířata sice pochopení, ale většinou nemají dost trpělivosti, aby s nimi závodili nebo zvládali taje drezúry (je to taky proto, že dostihy většinou chtějí stabilní váhu a málokterý Střelec se je ochoten omezovat). Když si však může Střelec sednout na koně a vyjet si do volné přírody, není na světě tvora spokojenějšího.

KOZOROHU
Kozoroh potřebuje zvíře, které je k užitku. Když pes, tak hlídač nebo služební rasa, na jejíž výcvik nelituje peněz ani času. Když kočka, tak taková, která chytá myši, jež mu vzorně vyrovnané klade na rohožku. Kozoroh bývá neskutečně trpělivý a zaměřený na cíl, a proto se z něj často stává zanícený včelař. Budiž zde však vzpomenuta jistá Kozorožka, která dostala k patnáctinám dvě želvy, které má i dnes, kdy je jí hrubě přes padesát, a stále na nic nachází nové a nové krásy…

VODNÁŘI
Na začátku devadesátých let to měli jednoduché. Pokud chtěli mazlíčka, s nímž se dá docela dobře komunikovat a který zároveň trochu šokuje nic netušící okolí, pořídili si laboratorní krysu, nosili ji na rameni a měli jistotu, že si jich všimne každý, kdo jenom trochu vidí. Dnes se Vodnáři snaží chovat zajímavá plemena čehokoliv, co nemá široko daleko nikdo jiný. V krajním případě se však spokojí i se psem, kterého najdou v Maroku na silnici a jehož posléze propašují do Čech.

RYBÁCH
Ryby potřebují mít mazlíčka, který je laskavý, nenadělá moc kraválu, nechce po nich zbytečný pohyb a ani ho nenapadne, aby zbytečně obtěžoval. Je jasné, že podobné potřeby splňují nejlépe rybičky v akváriu. Ty však nejsou pro Rybu dost komunikativní a proto si shání něco jiného. Většinou se pak stává hrdou majitelkou kočky, která se sice občas přijde pomazlit, ale jinak Rybu svou pozorností zbytečně neobtěžuje.  

                                                       dr. Jarmila Gričová