Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Ekologie, příroda

prvníprvní123další sadaposlední

„Osobně se nepovažuji za architekta nebo designéra. Pro mě je architektura prostředkem, jenž mi umožňuje druhým sloužit a pomáhat jim lépe si uvědomit, kým jsou. Přitom si zároveň uvědomím, kdo jsem vlastně já. Dostávám tak příležitost uvidět své sny a jít za nimi,“ vysvětlil své pojetí architektury před časem irský architekt Michael Rice.

Publikováno: 3.11.2018 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Terapeutku Antonii Krzemieňovou jsme v Meduňce  i na webových stránkách představili už několikrát. Paní Antonie se dlouhodobě věnuje praktické ezoterice  a tento na první pohled trochu záhadný obor také vyučuje ve své škole. Protože se ve své praxi setkává s mnoha klienty a se zajímavými případy a příběhy, které se občas dotýkají "věcí mezi nebem a zemí", povídaly jsme si právě v tomto čase, kdy je před námi Filipojakubská noc, noc Valpuržina, naše "čarodějnice" ... a to vše v jednom termínu, protože všechny tyto názvy se vztahují k magické noci z 30. dubna na 1. květen.

 

Publikováno: 28.4.2017 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Před časem jsme v Meduňce psali o škole ezoteriky, kterou vedla a vede paní Antonie Krzemieňová, odbornice v oboru moderní praktické ezoteriky, terapeutka a také spolupracovnice Meduňky. Studenti této školy si před časem dali zajímavý úkol -- podívat se prostřednictvím speciálních metod, které se v této škole naučili, na osobnost císaře Karla IV. jako na člověka a ne pouze jako na mocného středověkého vladaře.
Letos si připomínáme 700. výročí narození císaře Karla IV. a nabízí se otázka - jaký to tedy byl člověk? 

Publikováno: 6.6.2016 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Vilín virginský (Hamamelis Virginiina) je keř dorůstající do velikosti až 5 metrů. Kvete malými žlutými petlicovými korunnímu kvítky od začátku února do začátku března.
Co z vilínu můžme použít?
Článek připravila Simona Procházková.

Publikováno: 8.2.2016 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda

Letní zahrada překypuje hojností, ale je také třeba se o ni starat, protože každou zahrádku občas navštíví nejrůznější škůdci a choroby. S účinnými přírodními hnojivy, které rostlinkám zaručeně prospějí, nás seznámí Simona Procházková.

Publikováno: 11.8.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Globální ekologie

"Proč si stále dokola vytváříme tutéž realitu? Proč navazujeme stále stejné vztahy? Proč dostaneme vždycky stejnou práci? Kolem nás je nekonečný oceán možností, tak proč vytváříme stále stejnou realitu? Není to udivující, že máme spoustu možností, ale nevíme o nich? Je možné, že jsme tak navyklí na svůj každodenní život a na způsob, jakým svůj život utváříme, že se smiřujeme s myšlenkou, že nad ním vůbec nemáme vládu?“

Publikováno: 25.6.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

                                                Co my jen víme!?  2. část

„Proč si stále dokola vytváříme tutéž realitu? Proč navazujeme stále stejné vztahy? Proč dostaneme vždycky stejnou práci? Kolem nás je nekonečný oceán možností, tak proč vytváříme stále stejnou realitu? Není to udivující, že máme spoustu možností, ale nevíme o nich? Je možné, že jsme tak navyklí na svůj každodenní život a na způsob, jakým svůj život utváříme, že se smiřujeme s myšlenkou, že nad ním vůbec nemáme vládu?“

Publikováno: 14.6.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Proč si stále dokola vytváříme tutéž realitu? Proč navazujeme stále stejné vztahy? Proč dostaneme vždycky stejnou práci? Kolem nás je nekonečný oceán možností, tak proč vytváříme stále stejnou realitu? Není to udivující, že máme spoustu možností, ale nevíme o nich? Je možné, že jsme tak navyklí na svůj každodenní život a na způsob, jakým svůj život utváříme, že se smiřujeme s myšlenkou, že nad ním vůbec nemáme vládu?

Publikováno: 30.5.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Opravdu člověk potřebuje ke spokojenému životu dvacet párů bot a každé dva roky nové auto? A co o našem vztahu ke hmotě a k hromadění věcí prozradí náš osobní horoskop? Přečtěte si článek od naší spolupracovnice Markéty Vostré.

Publikováno: 28.5.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Občas do redakce dostáváme články od našich čtenářů - děkujeme za ně! Mnohé z nich jsou zajímavé, a proto jim dáváme prostor i na webových stránkách. Doufáme, že zaujmou i vás...Následující článek o prasíle je od J.J.J. Mišky, který se tomuto tématu věnuje už mnoho let...

 

Publikováno: 24.5.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Globální ekologie
prvníprvní123další sadaposlední