Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Zaujalo nás na internetu

Zaujalo nás na internetu

prvníprvní123další sadaposlední

Změň scénář a postavy, změníš svůj život, radí v úvodu své nové knihy Judita Katona Peschlová. Kniha vyšla v edici Knihovnička Meduňky a rozhodně stojí za přečtení!
Je skvělou inspirací pro všechny ženy, které chtějí ve svém životě dosáhnout pozitivních změna a měnit i sebe samé...   

Publikováno: 24.1.2019 6:00:00

Lednové číslo MEDUŇKY je věnováno RADOSTI v našem životě. Pokud si máme  drobné i větší radosti života vychutnávat, potřebujeme k tomu mít přiměřené množství energie - a tomu někdy brání únava. Nad jejími příčinami se v člániu, z něhož nabízíme ukázku, zamýšlela Renata Petříčková...

Publikováno: 22.1.2019 9:29:22

Z lednové MEDUŇKY, která je aktuálně ke koupi na stáncích PNS - a věřte, že rozhodně stojí za to - vybíráme část článku naší spolupracovnice MUDr. Ludmily Elekové, ve kterém se věnuje některým mýtům a nepřesným informacím z oblasti výživy, uvádí je na pravou míru a přihlíží při tom také ke zkušenostem ze své bohaté lékařské praxe.
Lednová Meduňka je věnovaná RADOSTI, tak ať vám přinese radost a mnoho užitečných informací!

Publikováno: 8.1.2019 12:29:34

Šťastný nový rok, milí čtenáři! A možná vám k dobrému vykročení do právě začínajícího roku pomůže i horoskop od našeho spolupracovníka Pavla Hanzala...

Publikováno: 2.1.2019 6:00:00

Dopřávali jste si vánoční hody víc, než je zdrávo? A na Silvestra plánujete další velkolepou hostinu? Pak nezbývá, než myslet na vhodnou očistu těla - jinak nám to naše tělo "spočítá"... Radí nám naše spolupracovnice Simona Procházková.

Publikováno: 29.12.2018 6:00:00

Jste spíše Královnou vody nebo Královnou ohně? A jakou Královnou - tedy ženou s určitými vlastnostmi - byste se chtěla stát? Nebo se zatím jako Královna vůbec necítíte? (Pak ovšem si tuto knihu potřebuje ihned přečíst...-:)). Cesta k vybranému a vytouženému ženskému archetypu totiž není zdaleka tak složitá či dokonce nemožná, jak by se mohlo zdát. Potřebujeme ovšem vědomý záměr a plán: A PRÁVĚ TO NABÍZÍ NOVÁ KNIHA JUDITY KATONY PESCHLOVÉ!

Publikováno: 7.12.2018 10:00:00

Ve druhé částo článku o síle vnitřního rozhodnutí a přesvědčení nabízí naše spolupracovnice MUDr. Zina Kaucká pohled lékařky na příběh mladíka, který zvládl svoji zkušenost s drogami a vrátil se do normálního života. Bez skutečného rozhodnutí by to ovšem nešlo...

Publikováno: 24.11.2018 6:00:00

Z listopadového čísla Meduňky, ve kterém se podrobně zabýváme tématem anti-agingu čili umění stárnout a přirozenými způsoby proces stárnutí oddálit, vybíráme ukázku z článku kosmetičky Katky Hájkové o tom, jak pečovat o pleť a hlavně o ty partie našeho těla, které prozrazují náš skutečný věk...

Publikováno: 20.11.2018 0:06:00

Pod tímto názvem se skrývá nová kniha z meduňkové edice - kuchařka od naší spolupracovnice Marcely Šebestové. Najdete v ní mnoho báječných receptů na tradiční pokrmy, které znaly už naše babičky a prababičky, ale i recepty na méně známé či méně obvyklé dobroty. Předností těchto receptů je to, že vycházejí z běžných surovin - brambor, tuzemské zeleniny, využívají např. typické české ryby (kapr) atd. Tuto kuchařku můžeme doporučit všem, kdo chtějí vařit dobrá a zdravá jídla a nechtějí v kuchyni trávit víc času, než je nutné. Knihu získáte přes náš e-shop.

Publikováno: 26.10.2018 12:35:49

Určitě je, ale … I v tomto případě platí, že nic není jednoduché a jednoznačné – kromě stravy syrové totiž potřebujeme i stravu tepelně upravenou, protože nám přináší něco jiného a nenahraditelného, zejména teď, kdy nastává chladnější polovina roku.
Pro vysvětlení důvodů je třeba vyjít z charakteru našeho trávicího systému a jeho možností. Článek připravili MUDr. Vladimíra Strnadelová a Jan Zerzán.

Publikováno: 18.10.2018 6:00:00
prvníprvní123další sadaposlední