Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Ekologie, příroda

prvnípředchozí sada4prvníprvní

                                  Jaká byla Alžběta?

Historické drama Bathory režiséra Juraje Jakubiska (2008) znovu podnítilo řadu úvah o neobyčejné osobnosti mocné uherské hraběnky Alžběty Bathoryové, zvané Čachtická paní, která je podle Guinnessovy knihy rekordů údajně "největší vražedkyní na světě". Stoprocentní pravdu o této slavné ženě už nikdo nikdy neověří, jak ale vypadá Alžběta podle informací "z vesmírných databází"?
Zkoumali to studenti školy ezoteriky pod vedením spolupracovnice Meduňky, terapeutky Antonie Krzemieňové... 

Publikováno: 29.10.2010 10:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Představujeme knihu ACHNATON A NEFERTITI, FARAONI  SLUNCE

Od svého vzniku Meduňka spolupracuje se širokým spektrem autorů a specialistů z různých oborů. Meduňkoví spolupracovníci zosobňují "bohatství různosti" a dohromady mají podivuhodně pestrý a bohatý tematický záběr.
Dnes představujeme ojedinělou knihu, jejímž autorem je jeden z těchto autorů, stálý "meduňkový spolupracovník" a terapeut Miloš Matula, který v knize shrnul své dvacetileté bádání.
Kniha s názvem ACHNATON A NEFERTITI, FARAONI  SLUNCE je věnována  historickému, uměleckému a duchovnímu odkazu starověkého Egypta. Faraona Achnatona někteří badatelé spojují s Mojžíšem.    

Publikováno: 15.10.2010 12:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Energie a informace z pohledu praktické ezoteriky - II. část

S terapeutkou Antonií Krzemieňovou pokračujeme v rozhovoru o energetickém a informačním působení. Paní Antonie se dlouhodobě zabývá systémem moderní praktické ezoteriky, který také vyučuje ve své škole. 

Publikováno: 19.4.2010 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

                     Energie a informace z pohledu moderní ezoteriky

 

Terapeutku Antonii Krzemieňovou jsme v Meduňce představovali už několikrát – poprvé v souvislosti se systémem moderní praktické ezoteriky, kterým se Antonie léta zabývá a který vyučuje ve své škole ezoteriky (9/2008), a dále jsme se věnovaly tématu kleteb, energetických manipulací a dalších podobných zásahů, s jejichž následky se velmi často setkává u svých klientů (5/2008).
Oba rozhovory, které na toto téma vyšly, se setkaly se značným čtenářským ohlasem – zdá se tedy, že i téma kleteb a energetických zásahů, které by na první pohled patřily spíš do sféry pohádek, případně sci-fi povídek, provázejí náš život v 21. století víc, než si připouštíme … 

 

Publikováno: 12.4.2010 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Lidé, přicházející do styku se zdraví škodlivým zářením (GPZ) v místech svého pravidelného pobytu - ve svém bytě nebo na pracovišti, začnou po krátké době pociťovat zvýšenou únavu. V průběhu času - v závislosti na intenzitě zdraví škodlivého záření a na délce pobytu osob na takových místech - se negativní působení GPZ začne u těchto osob projevovat sníženou funkcí tělesných orgánů podřízených prvnímu energetickému centru – první čakře zvané muladhára. Ta je umístěná na dolním konci páteře – na kostrči. Řídí žlázu s vnitřní sekrecí - nadledvinky a tělesné orgány ledviny, močový měchýř. Oslabená funkce močového měchýře se projevuje sníženou kvalitou krve. Krev může být dle genetických vlivů revmatická, hustá a kyselá.

Autor: administrator
Publikováno: 16.12.2006 7:58:11
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Globální ekologie

„Když jsme uviděli všechna ta města a vesnice postavené na vodě, a další nádherná města postavená na souši, a ten přímý a rovný násep vedoucí do Mexika, byli jsme ohromeni. Tato nádherná města a „cues“ (chrámy) a budovy vyrůstající z vody, všechny postavené z kamene, vypadaly jako z pohádky? Nikdy mě nepřestalo bavit pozorovat různé stromy a vnímat vůně, které vydávaly, pěšiny zarostlé růžemi a dalšími květinami, místní odrůdy ovocných stromů a růžové keře a rybníčky s průzračnou vodou?Avšak dnes je všechno, co jsem tehdy viděl, zničeno; nic tu není jako dříve.“
- Bernal Díaz del Castillo, Dobytí Nového Španělska, asi 1562.

Autor: administrator
Publikováno: 16.12.2006 7:54:01
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás
prvnípředchozí sada4prvníprvní