Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvnípředchozí sada456další sadaposlední

Odpověd najdete v knize Babiččino kuchařské umění od Marcely Šebestové, která nedávno vyšla v meduňkové edici - tyto recepty můžete hned vyzkoušet.
Jejich výhodou je, že jsou osvědčené a vycházejí z jednoduchých a dostupných surovin.

Publikováno: 9.12.2018 6:00:00

Jste spíše Královnou vody nebo Královnou ohně? A jakou Královnou - tedy ženou s určitými vlastnostmi - byste se chtěla stát? Nebo se zatím jako Královna vůbec necítíte? (Pak ovšem si tuto knihu potřebuje ihned přečíst...-:)). Cesta k vybranému a vytouženému ženskému archetypu totiž není zdaleka tak složitá či dokonce nemožná, jak by se mohlo zdát. Potřebujeme ovšem vědomý záměr a plán: A PRÁVĚ TO NABÍZÍ NOVÁ KNIHA JUDITY KATONY PESCHLOVÉ!

Publikováno: 7.12.2018 10:00:00

Pozdně podzimní a zimní období a současné počasí s výkyvy teploty s sebou často nese problémy s ledvinami a močovými cestami - je snadné prochladnout a následné nepříjemné potíže na sebe nenechají dlouho čekat...  V následujícím článku nám jeho autorka Simona Procházková radí, jak o ledviny a močový měchýř pečovat.
A pamatujme, že nejlepší je prevence...

Publikováno: 6.12.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Hlavní téma prosincové Meduňky jsme nazvali Jak si užít Vánoce a zimu. Důležitou podmínkou k tomu, abychom si mohli Vánoce a zimu opravdu vychutnat, je zdraví. Proto z aktuálního čísla vybíráme jako další ukázku část článku dětské lékařky a homeopatky MUDr. Kateřiny Veselé, která se zabývá možnostmi homeopatie v  léčbě typicky zimních potíží a zaměřuje se zejména na zdraví dětí.
Aktuální Meduňku zakoupíte na stáncích PNS a ve vybraných obchodech.   

Publikováno: 4.12.2018 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Máme před sebou první adventní neděli. Advent pro křesťany zahajuje nový liturgický rok a je obdobím očekávání příchodu Krista, ale může být časem ztišení, zvnitřnění a zastavení pro každého...

Publikováno: 2.12.2018 6:00:00
Kategorie: Duchovní články
Rubrika: Svátky a významné dny

Začíná poslední měsíc tohoto kalendářního roku a opět je tady pro vás pravidelný horoskop od našeho spolupracovníka Pavla Hanzala. Přejeme dobrý vstup do nového měsíce a klidný počátek adventního času - první neděle adventní je už zítra... 

Publikováno: 1.12.2018 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Plánujete v blízké budoucnosti založit rodinu a přivést na svět miminko? Je to jedno z nejvýznamnějších rozhodnutí v našem životě. Co můžeme udělat pro zdravé, přirozené početí?

Publikováno: 30.11.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Péče o tělo

Recepty našich babiček - jednoduché, vyzkoušené a dobré - najdete v knížce Babiččino kuchařské umění, kterou vydala edice Knihovnička Meduňky. Listopadové a prosincové krátké dny přímo zvou k posezení u horkého voňavého čaje - a k němu se jistě bude hodit některá z těchto babiččiných dobrot...

Publikováno: 29.11.2018 6:00:00

V současném podzimním a nadcházejícím zimním období oceníme skvělé vlastnosti vývarů - jsou chutné, krásně nás zahřejí a pokud si připravíme vývar z kvalitnách surovin, dodáme svému tělu i řadu důležitých vitaminů a minerálů... Článek o vývarech i s recepty připravila pro prosincové číslo MEDUŇKY Charlotte Matysková.

Publikováno: 28.11.2018 6:00:00
Kategorie: Aktuality

...a od zítřka je ke koupi na známých místech - ve vybraných prodejnách a hlavně na stíncích PNS. Hlavní téma jsme nazvali Jak si užít Vánoce a zimu a v článcích najdete jak duchovní inpiraci před nadcházejícím adventem a vánočními svátky, tak i řadu praktických rad a užitečných informací. Tak si nezapomeňte MEDUŇKU koupit, opět rozhodně stojí zato! My všichni z redakce vám přejeme příjemné čtení! 

Publikováno: 27.11.2018 12:48:46
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci
prvnípředchozí sada456další sadaposlední